کد مطلب: ۸۷۰۶۳۵

مدیرعامل بنیاد ملی گندمکاران:

جریمه دیرکرد مطالبات گندمکاران باید پرداخت شود

جریمه دیرکرد مطالبات گندمکاران باید پرداخت شود

مدیرعامل بنیاد ملی گندمکاران گفت: علی رغم وعده رئیس سازمان برنامه و بودجه مبنی بر پرداخت مطالبات گندمکاران تا پایان شهریور، این امر هنوز محقق نشده است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، علیقلی ایمانی، مدیرعامل بنیاد ملی گندمکاران گفت: براساس قانون خرید تضمینی، دولت ۲۴ ساعت پس از تحویل محصول باید مطالبات گندمکاران را پرداخت کند که در قانون بودجه سنواتی تکلیف تامین منابع مشخص شده است، حال با وجود آنکه برخی مطالبات به ۶ ماه قبل بازمی‌گردد، دولت باید جریمه دیرکرد به کشاورزان بپردازد.

به گفته او، علی‌رغم وعده رئیس سازمان برنامه و بودجه مبنی بر پرداخت مطالبات گندمکاران تا پایان شهریور، اما کشاورزان کماکان ۴۵ همت طلب دارند که با وجود آغاز سال زراعی این امر تولیدکنندگان را دچار چالش کرده است.

ایمانی ادامه داد: براساس بررسی‌های صورت گرفته برخی گندمکاران مابه‌التفاوت نرخ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تا ۱۵ هزار تومان را طلب دارند و برخی دیگر از کشاورزان بخشی از وجه گندم مربوط به نرخ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان را طلب دارند که هرچه سریع‌تر باید پرداخت شود.

کاهش کشت با تاخیر در پرداخت مطالبات گندمکاران

مدیرعامل بنیاد ملی گندمکاران افزود: تاخیر در پرداخت مطالبات گندمکاران و همچنین تاخیر در اعلام رسمی قیمت خرید تضمینی از نظر فنی و کارشناسی و علمی منجر به کاهش کشت و بی‌اعتمادی کشاورزان به دولت می‌شود.

او گفت: با وجود آغاز سال زراعی جدید، کشاورزان در خرید و تامین نهاده‌های کشاورزی و ماشین‌آلات دچار چالش هستند چراکه به سبب بدهی کشاورزان به بانک‌ها، امکان دریافت مجدد تسهیلات را ندارند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر