تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

بدهی ۲٫۵ میلیاردی نهاد ریاست جمهوری به ایران خودرو

بدهی ۲٫۵ میلیاردی نهاد ریاست جمهوری به ایران خودرو
با بررسی گزارش عملکرد ایران خودرو به نظر می‌رسد این شرکت در پایان شهریور ماه امسال بابت فروش خودروهای خود 2.5 میلیارد تومان از معاونت اجرایی نهاد ریاست جمهوری مطالبه دارد که بابت آن سند تضمینی دریافت نشده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس گزارش‌های منتشره از سوی سامانه جامع اطلاع‌رسانی ناشران (کدال)، گروه خودروسازی ایران خودرو طبق گزارش عملکرد واقعی منتهی به پایان شهریور ماه سال ۱۳۹۷ بابت فروش نسیه محصولات خود، از مشتریان به مبلغ ۳٫۹۸ هزار میلیارد چک دریافت کرده است.

اما با بررسی قلم حساب‌های دریافتنی به نظر می‌رسد شرکت ایران خودرو در پایان شهریور ماه امسال بابت فروش خودروهای خود ۲٫۵ میلیارد تومان از معاونت اجرایی نهاد ریاست جمهوری مطالبه دارد که بابت آن سند تضمینی دریافت نشده، زیرا در بین اقلام اسناد دریافتنی اسم این نهاد مشاهده نمی‌شود.

این در حالی است که این میزان بدهی معاونت اجرایی نهاد ریاست جمهوری به ایران خودرو در سال گذشته ۱٫۲ میلیارد تومان بوده است.

بدهی معاونت اجرایی نهاد ریاست جمهوری به ایران خودرو.

همچنین ایران خودرو در نیمه نخست سال جاری از شرکت‌های زیادی مطالبه داشته که میزان آن در پایان شهریور ماه سال جاری به بیش از چهار هزار میلیارد تومان رسیده است.

در میان اسامی بدهکاران ایران خودرو، نام بانک پارسیان، بانک مهر اقتصاد نوین و شهرداری منطقه ۱ نیز به چشم می‌خورد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند