در مقابل رزمایش چین؛ تایوان هم رزمایش نظامی برگزار می‌کند

در پی قدرت‌نمایی‌های روزهای اخیر ارتش چین در آب‌های اطراف تایوان، مقامات دفاعی منطقه تایوان هم اعلام کردند رزمایش نظامی برگزار می‌کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، مقامات منطقه تایوان می‌گویند در پاسخ به رزمایش‌های پی‌درپی ارتش چین، این جزیره نیز رزمایش شلیک توپخانه برگزار خواهد کرد.

مهر به نقل از راشاتودی، در پی قدرت‌نمایی‌های روزهای اخیر ارتش چین در آب‌های اطراف تایوان، مقامات دفاعی منطقه تایوان هم اعلام کردند رزمایش نظامی برگزار می‌کنند.

بنا بر اعلام مقامات دفاعی تایوان، این رزمایش در جنوب این جزیره و با شرکت سلاح‌های سنگین توپخانه‌ای روزهای سه‌شنبه و پنج‌شنبه برگزار می‌شود.

دور تازه تنش بین چین و منطقه خودمختار تایوان، که پکن آن را استانی از قلمرو خود می‌داند، با سفر جنجالی و تنش‌زای اخیر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا شروع شد.

«نانسی پلوسی»، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا علی‌رغم اعتراض‌ها و هشدارهای مقامات چین سه‌شنبه گذشته وارد جزیره تایوان شد که به گفته مقامات چین، سفر او ناقض سیاست «چین واحد» است. پلوسی، اولین رئیس مجلس نمایندگان آمریکاست که در ۲۵ سال گذشته به تایوان سفر می‌کند.

دولت چین ضمن اعمال برخی تحریم‌ها علیه تایوان و رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد در پاسخ به سفر نانسی پلوسی به تایوان، پکن گفت‌وگوها با آمریکا در شماری از حوزه‌ها از جمله گفت‌وگوهای سطح بالای نظامی و گفت‌وگوها درباره تغییرات آب‌وهوایی را متوقف می‌کند.

همچنین ارتش چین در واکنش به این اقدام تحریک‌آمیز واشنگتن از روز پنج‌شنبه رزمایش‌های ۴ روزه‌ای را در آب‌های اطراف تایوان آغاز کرد که امروز دوشنبه به پایان می‌رسد. ارتش چین روز دوشنبه نیز اعلام کرد رزمایش‌های جدیدی در آب‌های اطراف تایوان برگزار خواهد کرد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند