بلیت‌های نوروز ۱۴۰۱ افزایش قیمت نخواهد داشت؟

بلیت‌های نوروز ۱۴۰۱ افزایش قیمت نخواهد داشت؟

معاون حمل ونقل وزیر راه و شهرسازی از عدم افزایش قیمت بلیت نوروز ۱۴۰۱خبر داد. چند سفر با خودروی شخصی در نوروز امسال پیش‌بینی می‌شود؟

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از ایرنا «شهریار افندی زاده» در نشست خبری با عنوان هماهنگی سفرهای نوروزی که امروز در ساختمان دادمان وزارت راه برگزار شد گفت: استعلام سلامت مسافر از سامانه «ایران من» قبل از فروش بلیت توسط هر یک از شقوق حمل و نقل جاده‌ای،ریلی، هوایی و بندری واجب است.

وی تاکید کرد: هم چنین هیچ یک از شقوق حمل‌و نقل اجازه افزایش قیمت بلیت پروازها، قطار، اتوبوس، و … را ندارند.

افندی زاده گفت: پیش بینی امسال افزایش سفرهای نوروزی است. پیش بینی می‌کنیم ۷ میلیون و ۵۰۰ جابجایی در بخش جاده‌ای، ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار جابجایی در بخش ریلی و ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار جابجایی در بخش هوایی و بیش از ۶ میلیون جابجایی با شناورهای مسافری داشته باشیم.

معاون حمل ونقل وزیر گفت: هم چنین پیش بینی می‌کنیم سفر با خودروی شخصی درنوروز امسال روزانه ۲ میلیون تردد در جاده‌های کشور را رقم بزند.

افندی زاده درباره میزان ناوگان گفت: در نوروز امسال ۱۴ هزار و ۴۰۰ دستگاه اتوبوس، ۲۴ هزار و ۳۰۰ دستگاه مینی بوس و ۳۰ هزار دستگاه سواری کرایه پیش بینی شده است.

وی گفت: ۲۲ هزار و ۶۶۰ راهدار در مسیرهای جاده‌ای خدمت رسانی می‌کنند.

دبیر کمیسیون ایمنی راه‌ها ادامه داد: در بخش ریلی نیز روزانه ۲۲۵ قطار برای سرویس دهی پیش بینی شده است. در هر روز ۱۰۶ هزار و ۸۰۳ صندلی قطار به فروش می‌رود .

افندی زاده گفت: در بخش حمل و نقل هوایی نیز تمام ایرلاین‌ها موظف هستند نماینده خود را در فرودگاه مهرآباد و امام خمینی مستقر کنند. هم چنین ۱۴ هزار و ۷۰۱ پرواز داخلی مجوز دریافت کردند. مسافران در پروازهای داخلی لازم است دو دوز واکسن را زده باشند و در پروازهای خارجی حتماً باید آزمایش پی. سی. آر منفی داشته باشند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند