اکسکوینو

حاشیه‌های امروز بورس 9 دی 99 / تزریق واکسن کرونا، گروه دارویی را سبزپوش کرد

تجارت نیوز

در جریان معاملات امروز بازار سهام که با افت 1.75 درصدی شاخص کل همراه بود، گروه کانه‌های فلزی و دارویی بیشترین ارزش معاملات را به نام خود ثبت کردند.

به گزارش تجارت‌نیوز، در پایان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل بورس با افتی 1.75 درصدی بار دیگر به کانال یک میلیون و 410 هزار واحدی عقب‌نشینی کرد تا روند الاکلنگی بورس در محدود 1.4 تا 1.5 میلیون واحدی ادامه داشته باشد. این در حالی بود که امروز شاخص کل هم‌وزن نیز حدود 0.8 درصد افت داشت.

در معاملات امروز بیش از 13 هزار میلیارد تومان معامله انجام شد که سهم سه نماد کاما، برکت و شپنا بیش از سایر نمادها بود. همچنین دو گروه کانه‌های فلزی و مواد دارویی نیز بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند.

معاملات امروز بازار سهام تحت تاثیر دو خبر مهم قرار گرفت. خبر اول اعلام وزیر اقتصاد مبنی بر عرضه دارا دوم تا پایان سال که منجر به نزولی شدن روند معاملات پالایشی‌ها و بانکی‌ها شد. به طوری که نمادهای پالایشی که روز گذشته با صف خرید به کار خود پایان دادند امروز صف فروش شدند.

خبر دوم تزریق واکسن کرونای ایرانی تولید شرکت داروسازی برکت بود که منجر به حرکت این نماد از صف فروش به صف خرید شد و به تبع آن نیز دیگر نمادهای گروه دارویی به سمت محدوده مثبت حرکت کردند.

در پایان معاملات امروز فرابورس نیز ارزش معاملات حدود 7 هزار میلیارد تومان بود و شاخص این بازار نیز بیش از 0.5 درصد افت کرد.

مهمترین اتفاقات بورس را در این ویدئو ببینید:

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند