بورس اوراق بهادار استرالیا اعلام کرد در سال 2021 به بلاک‌چین ملحق خواهد شد

بورس اوراق بهادار استرالیا اعلام کرد در سال 2021 به بلاک‌چین ملحق خواهد شد

اکسچنج اوراق بهادار استرالیا، شرکای جدیدی را برای استفاده از بلاک‌چین در سامانه‌های ثبت، تسویه و ترخیص کالا از گمرک خود در سال ۲۰۲۱ ایجاد کرده است.

اکسچنج اوراق بهادار استرالیا (ASX) شرکای جدیدی را برای استفاده از بلاک‌چین (blockchain) در سامانه‌های ثبت، تسویه و ترخیص کالا از گمرک (CHESS) خود در سال 2021 ایجاد کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، مطابق با انتشار بیانیه مطبوعاتی منتشر شده در 26 آگوست 2019، اکسچنج اوراق بهادار استرالیا ASX پیش‌بینی توافق خود برای تحویل سیستم جایگزینی CHESS تا سال 2021، به دنبال توافق جدید با شرکت فناوری VMware و (Digital Asset Holding (DA را تایید کرد.

براساس این گزارش، ASX برای همکاری در پروژه‌های بلاک‌چین (blockchain) در استرالیا و نیوزلند و همچنین برای توسعه مشترک برنامه برای جایگزین کردن سیستم ترخیص و تسویه سهام خود، یک تفاهم‌نامه سه‌جانبه (MoU) با شرکت‌ها امضا کرده است.

این تفاهم نامه همچنین پشتیبانی از زبان برنامه نویسی قرارداد هوشمند اپن سورس به نام DAML را شامل می‌شود که توسط DA توسعه یافته است، یک شرکت مشترک مربوط بهASX ، DAML برای ساختن برنامه‌های توزیع شده استفاده شده است.

برنامه‌های اکسچنج اوراق بهادار استرالیا ASX برای جایگزینی CHESS با بلاک‌چین برای اولین بار در سال 2017 منتشر شد تا CHESS را با راندمان اصلی بلاکچین مانند معاملات سریع‌تر، بهبود امنیت و کاهش هزینه‌ها تقویت کند.

این اکسچنج در ابتدا برای تحویل سیستم تا سال 2020 برنامه‌ریزی شده بود اما با تاخیری شش ماهه روبرو شد زیرا اجرای بلاک‌چین زمان بیشتری را برای توسعه و آزمایش توسط کاربران می‌طلبد.

Peter Hiom، معاون مدیرعامل شرکت ASX، گفت که مشارکت جدید، اعتقاد این شرکت را به پتانسیل فناوری لجر توزیع شده تایید می‌کند، زیرا آنها همچنان در حال تلاش برای تحویل سیستم جایگزینی CHESS در مارس و آوریل 2021 هستند.

همان‌طور که گزارش شد، ASX اولین اجرای ابزار توسعه برنامه جایگزین مبتنی بر بلاک‌چین خود را در اوایل ماه می 2017 راه‌اندازی کرد. سپس اکسچنج اولین کد را برای برنامه در پلتفرم جدید به نام محیط توسعه مشتری، بر اساس پیشنهاد موجود CHESS منتشر کرد.

علاقه‌مندان جهت مشاهده سایر خبرهای بلاک‌چین و ارز دیجیتال می‌توانند به دلاریپتو، اکسچنج آنلاین خرید ارز دیجیتال و فروش بیت‌کوین مراجعه کنند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند