بورس این هفته سبز است / رشد کم‌رمق اما امیدوارکننده شاخص – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : عضویت در شانگهای و بریکس جنبه تجاری ندارد/ بدون FATF گشایش اقتصادی بی‌معناست
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

بورس این هفته سبز است / رشد کم‌رمق اما امیدوارکننده شاخص

بورس بازار سهام بازار سرمایه

بورس تهران هفته را با تابلوهای سبز آغاز کرد و رشد شاخص کل نیز این نوید را به سهامداران داد که احتمالا بورس این هفته سبز است.

به گزارش تجارت‌نیوز، بورس تهران هفته را با تابلوهای سبز آغاز کرد و رشد شاخص کل نیز این نوید را به سهامداران داد که احتمالا بورس این هفته سبز است.

شاخص کل بورس تهران نخستین هفته مرداد ۱۴۰۱ را با رشدی حدود ۱۶۰۰ واحدی آغاز کرد. تابلوهای بازار سهام امروز رشدی یک هزار و ۶۰۷ واحدی را به ثبت رساندند. شاخص کل نیز در پی این تغییر در محدوده یک میلیون و ۴۷۳ هزار واحدی تثبیت شد. شاخص هم‌وزن نیز با رشدی ۸۷۵ واحدی به محدوده ۴۰۴ هزار واحدی رسید.

بورس این هفته سبز است؟

به باور اغلب کارشناسان بازار سرمایه، احتمال مثبت بودن بازدهی شاخص بورس در مرداد ۱۴۰۱ به مراتب بیشتر شده است. تحلیلگرانی هم که در نظرسنجی هفتگی تجارت‌نیوز از وضعیت بازار سرمایه شرکت کردند نیز غالبا این نظر را تایید می‌کنند. البته رشدی که شاخص کل امروز تجربه کرد به ‌هیچ عنوان نمی‌تواند به عنوان سیگنالی برای رشد کلیت بازار در هفته‌های پیش‌رو قلمداد شود. اما به طور کلی اینطور به نظر می‌رسد که بازار چشم انداز روشن‌تری را در پی داشته باشد.

ریسک‌ها پابرجا هستند

با نگاهی به شرایط کلی اقتصاد ایران می‌توان گفت که اغلب ریسک‌هایی که بازار سرمایه را تهدید میکردند همچنان پابرجا هستند. از سوی دیگر نیز عده‌ای از کارشناسان اعتقاد دارند حتی رشدهای گاه و بی‌گاه شاخص نیز در پی دستکاری دولت در روند بازار رقم خورده است. از همین رو جمعی از فعالان بورسی در شبکه‌های اجتماعی نیز بر لزوم کنار گذاشتن شاخص کل در بورس تهران اصرار دارند. اما روی هم رفته اینطور به نظر می‌رسد که در روزها و هفته های آینده احتمالا شرایط باثبات‌تری را در بازار سرمایه شاهد باشیم، هرچند که ممکن است این ثبات مقطعی باشد.

نظرات