تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

سیگنال مثبت حذف دلار جهانگیری به بورس/ بورس در انتظار حال بهتر

سیگنال مثبت حذف دلار جهانگیری به بورس/ بورس در انتظار حال بهتر

جلسات روز مجلس و بحث خروج یا عدم خروج از پروتکل‌های الحاقی بر جو حاکم بر بورس تاثیرگذار است و پیش‌بینی می‌شود در چند روز آینده شرایط متعادل‌تری بر بازار سهام حاکم شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، یک کارشناس بازار سهام معتقد است: شرایط سیاسی موجود تاثیراتی بر بازار داشته است که در چند روز گذشته شاهد حجم بالای عرضه بودیم اما در روزهای آینده شرایط ایده‌آل‌تری در انتظار بازار است.

ایمان رئیسی کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه تمدید ارز ۴۲۰۰ تومانی برای بازار یک فرصت برای نمادها و سهامدارن بازار است، گفت: شرایط بازار جدای بحث دلار ۴۲۰۰ تومانی از مشکلات دیگری همچون نبود پول و نقدینگی رنج می‌برد که این صف‌های طولانی را ایجاد کرده است. با توجه به شرایط حاکم بر بازار اگر کاهش فشار عرضه را در پیش داشته باشیم، اوضاع بازار کمی بهبود پیدا می‌کند.

این کارشناس با اشاره به اینکه دلار ۴۲۰۰ تومانی بیشترین تاثیر را در نمادهای دارویی و غذایی دارد، ادامه داد: با حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی این نمادها با رشد همراه می‌شوند. همچون سال ۹۲ که اتفاقی مشابه این موضوع اتفاق افتاد و در نمادهای غذایی یک سودآوری چشم‌گیری رخ داد.

این کارشناس با اشاره به جلسات روز مجلس و ماجرای خروج یا عدم خروج از پروتکل‌های الحاقی توضیح داد: این ماجرا تاثیر خود را بر بازار گذاشته است و به وجود اومدن صف‌های فروش در چند روز گذشته حاصل همین ماجرا است.

او در پایان گفت: با توجه به جو حاکم بر بازار و اتفاقات پیش رو، در یکی دو روز آینده بازار سهام شرایط متعادل‌تری را در پیش دارد.

آخرین اخبار بورس را در صفحه بورس تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند