تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

دلار ۱۵ هزار تومانی بورس را لرزاند! / ریزش ۶ درصدی شاخص بورس در ۲ روز

دلار ۱۵ هزار تومانی بورس را لرزاند! / ریزش ۶ درصدی شاخص بورس در ۲ روز

پیش از وعده رئیس جمهور درباره دلار ۱۵ هزار تومانی شاخص بازار سهام یک میلیون و ۲۶۰ هزار واحد بود که پس از آن، طی دو روز کاری چهارشنبه و شنبه اخیر این شاخص با افتی نزدیک به شش درصد به یک میلیون و ۱۸۵ هزار واحد رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، چهارشنبه اخیر رئیس‌جمهور کشور در جلسه اخیر هیات دولت اعلام کرد، اگر منابع در اختیار بانک مرکزی قرار بگیرد، قیمت دلار به ۱۵ هزار تومان خواهد رسید.

رئیس‌جمهور همچنین اعلام کرد دست بانک مرکزی در اعمال سیاست بر نرخ ارز بسته است اما در آینده شرایط بهتر می‌شود.

ویدیو سخنان وی را در اینجا می‌توانید مشاهده کنید.

پیش از وعده رئیس جمهور درباره دلار ۱۵ هزار تومانی یعنی روز سه‌شنبه ۲۳ دی ماه، شاخص بازار سهام یک میلیون و ۲۶۰ هزار واحد بود که پس از آن، طی دو روز کاری چهارشنبه و شنبه اخیر این شاخص با افتی نزدیک به شش درصد به یک میلیون و ۱۸۵ هزار واحد رسید.

با این حال برخی کارشناسان معتقد هستند کاهش قیمت دلار اگر همزمان با کاهش تحریم‌ها باشد می‌توانید سیگنال امیدبخشی برای بورس نیز به همراه داشته باشد و شدت تاثیرپذیری آن از دلار ۱۵ هزار تومانی به نسبت دیگر بازارها کمتر باشد.

ایمان رئیسی ، کارشناس بازار سرمایه در این مورد به تجارت‌نیوز گفته است: این روزها مهم‌ترین سوال فعالان بازار این است که بازار از کجا و تا چه عددی رشد خواهد کرد؟ با توجه به وضعیت گزارش‌های ۹ ماهه‌ای که به زودی منتشر می‌شود و چراغ سبزی که «کچاد» روشن کرد انتظار داریم بازار در روزهای پایانی دی ماه آخرین روندهای منفی‌ را پشت سربگذارد و از اوایل بهمن تا اسفند ماه بازدهی ۲۵ درصدی را نصیب سهامداران کند.

آخرین اخبار بازار سهام را در صفحه بورس دنبال کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند