اکسکوینو
تجارت نیوز گزارش می‌دهد:

اطلاعیه جدید برای بیمه خودرو/ خرید الحاقیه الزامی است؟

بیمه اتکایی حادثه رانندگی

با توجه به افزایش قیمت خودرو، اخیرا بیمه مرکزی طی اطلاعیه‌ای به دارندگان بیمه بدنه خودرو پیشنهاد کرده که با مراجعه به شرکت‌های بیمه، سرمایه مورد بیمه خود را افزایش دهند تا در هنگام بروز خسارت با مشکل مواجه نشوند.

به گزارش تجارت‌نیوز، با توجه به افزایش قیمت خودرو، اخیرا بیمه مرکزی طی اطلاعیه‌ای به دارندگان بیمه بدنه خودرو پیشنهاد کرده که با مراجعه به شرکت‌های بیمه، سرمایه مورد بیمه خود را افزایش دهند تا در هنگام بروز خسارت با مشکل مواجه نشوند.

علت این پیشنهاد اعمال ماده 10 قانون بیمه است. براساس این ماده در صورتي كه مالي به كمتر از قيمت واقعي بيمه شده باشد، بيمه گر به تناسب مبلغي كه بيمه كرده مسئول خسارت خواهد بود.

البته بیمه‌مرکزی تاکید کرده که اجباری برای افزایش سرمایه وجود ندارد و این تنها یک پیشنهاد از سمت این سازمان است. زیرا بیمه‌گذاری که نسبت به خرید بیمه بدنه براساس قیمت واقعی وسیله نقلیه خود اقدام کرده و مرتکب هیچ تقلب و رفتارخلاف قانونی هم نشد، هیچ تکلیف قانونی ندارد که براثر هربار افزایش قیمت، نسبت به خرید الحاقیه اقدام کند و به لحاظ قانونی شرکت بیمه مکلف است تا سقف بیمه‌نامه،خسارت وارده را جبران کند.

البته برخی از نمایندگی‌های شرکت‌های بیمه ای دریافت الحاقیه را اجباری دانستند اما بیمه‌مرکزی این اجبار را مردود اعلام کرده است.

اخبار مرتبط را در صفحه بانک‌ و بیمه تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند