اکسکوینو

بیمه بدنه خودرو: بیمه‌ای اختیاری ولی ضروری برای ماشین در سال ۱۴۰۰

بیمه بدنه؛ بیمه‌ای اختیاری ولی لازم برای ماشین

بیمه بدنه بر خلاف بیمه شخص ثالث اجباری نیست اما به‌دلیل آنکه پوشش‌هایی لازم و ضروری را به دارندگان خودرو ارائه می‌دهد مکمل بیمه شخص ثالث محسوب می‌شود و برای خرید آن بسیار توصیه می‌شود.

این روز‌ها در بازار وسایل نقلیه، با افزایش بی‌رویه قیمت خودروها و قطعات یدکی رو‌به‌رو هستیم. به این خاطر، همه رانندگان ضمن رانندگی ایمن به دنبال انواع بیمه اتومبیل نظیر بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث خودرو هستند تا بتوانند از خسارات جانی و مالی احتمالی، جلوگیری کنند.

در رابطه با بیمه بدنه خودرو اطلاعات و دانش کافی دارید؟ سعی داریم در این مطلب آموزشی شما را با این حوزه‌ی یاری دهنده آشنا کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

بیمه بدنه خودرو چیست؟

قبل از اینکه به شرایط بیمه بدنه خودرو بپردازیم، بد نیست با مفهوم کلی بیمه‌های اتومبیل آشنا شوید. بیمه شخص ثالث، بیمه‌ای اجباری برای تمام دارندگان وسایل نقلیه زمینی در برابر خسارات جانی و مالی وارد شده به اشخاص ثالث است. تمامی اشخاصی که در یک حادثه تصادف، زیان مالی و جانی می‌بینند، تحت پوشش بیمه شخص ثالث خودرو و ماشین  قرار گرفته و این بیمه هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارات وارد شده به اموال را جبران می‌کند. در این گونه اتفاقات، راننده مقصر هم می‌تواند از مزایای بیمه حوادث راننده که شاخه‌ای جدید از بیمه شخص ثالث به شمار می‌آید استفاده کند

بیمه بدنه بر خلاف بیمه شخص ثالث اجباری نیست اما به‌دلیل آنکه پوشش‌هایی لازم و ضروری را به دارندگان خودرو ارائه می‌دهد مکمل بیمه شخص ثالث محسوب می‌شود و برای خرید آن بسیار توصیه می‌شود.

اگر شرایط زیر برقرار باشد بیمه بدنه اتومبیل خسارت خودروی شما را جبران می‌کند:

  • بیمه‌گذار در جریان تصادف مقصر شناخته نشود.
  • راننده مقصر از صحنه تصادف متواری شده باشد؛ به بیان دیگر دسترسی به راننده مقصر برای دریافت خسارت میسر نیست.
  • خودروی شما نامتعارف و لاکچری باشد. در این شرایط بیمه شخص ثالث راننده مقصر کل خسارت را جبران نخواهد کرد. بیمه بدنه خودروی نامتعارف در این شرایط کمک‌ساز خواهد بود.

منظور از فرانشیز بیمه بدنه

در قراردادهای بیمه‌ای که بین بیمه‌گر و بیمه‌گذار منعقد می‌شود، بخشی از خسارت وجود دارد که شرکت بیمه تعهدی در قابل پرداخت آن نداشته و بر عهده بیمه‌گذار است.البته بیمه‌گذار می‌تواند با انتخاب پوشش اضافی فرانشیز بیمه بدنه و پرداخت حق بیمه اندکی بیشتر، پرداخت کل خسارت اتومبیل خود را به شرکت بیمه محول کند.

پوشش‌های بیمه بدنه چیست؟

خطراتی یا حادثه‌هایی که شامل بیمه بدنه می‌شوند به دو دسته تقسیم می‌شوند :

۱- خطرات یا پوشش‌های اصلی

۲- خطرات یا پوشش‌های اضافی

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه

پوشش‌های اصلی در بیمه بدنه در همه‌ی شرکت‌ها رنگ و بوی یکسانی دارد. بیمه‌گذار با پرداخت حق بیمه از جبران خسارات تحت پوشش اصلی بیمه بنده بهره‌مند می‌شود.

پوشش‌های متنوع بیمه بدنه خودرو در دو گروه پوشش‌های اصلی و الحاقی

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه شامل موارد زیر هستند:

سرقت کلی خودرو

خساراتی که حین نجات و انتقال خودرو به آن وارد می‌شود

رخ دادن حادثه برای اتومبیل

خسارات ناشی از حوادث آتش‌سوزی، انفجار، صاعقه به وسیله‌‌نقلیه بیمه‌شده و یا وسایل یدکی همراه آن وارد می‌شود.

خسارت‌های وارده به لاستیک و چرخ‌های خودروی بیمه‌گذار. شرکت بیمه  تعهد به پرداخت خسارت باتری خودرو و لاستیک ها تا مبلغی معادل ۵۰ درصد مبلغ نوی آن‌ها دارد.

پوشش‌های اضافی بیمه بدنه اتومبیل

شرکت بیمه این پوشش‌های الحاقی بیمه بدنه را با پرداخت حق بیمه اضافی بسته به پوشش انتخابی ارائه خواهد کرد:

  • جبران خسار‌ت‌ وسیله‌نقلیه در برابر حوادث طبیعی مانند سیل، زلزله و فوران آتش‌فشان
  • سرقت لوازم و قطعات خودرو
  • پاشش رنگ و اسید بر روی خودرو
  • شکست شیشه
  • پرداخت هزینه ایاب‌وذهاب
  • تخفیف‌های بیمه بدنه خودرو
  • تخفیفات بیمه بدنه همانند پوشش های آن به دو بخش اصلی و فرعی تقسیم می گردد.

تخفیف‌های اصلی بیمه بدنه

لیست تخفیف اصلی بیمه بدنه شامل موارد زیر هستند:

۱- تخفیف خودروهای صفر کیلومتر معادل ۲۰ تا ۳۰ درصد

۲-تخفیف خرید نقدی معادل ۱۰ تا ۲۰ درصد

۳- تخفیف سال‌های عدم خسارت:

تخفیف‌های عدم خسارت نیز نوع دیگری از تخفیف‌های بیمه بدنه هستند که هنگام تمدید قرارداد بیمه بدنه لحاظ می‌شوند. اگر در طول بازه اعتبار بیمه‌نامه ماشین خود از شرکت بیمه‌گر مبلغ خسارت دریافت نکنید، تخفیف‌های عدم خسارت هنگام تمدید بیمه‌نامه بدنه به شما تعلق خواهد گرفت.

تعداد سال‌های عدم خسارت بیمه بدنهدرصد تخفیف
یک سال عدم خسارت۲۵%
دو سال عدم خسارت۳۵%
سه سال عدم خسارت۴۵%
چهار سال عدم خسارت۶۰%

همچنین به غیر از این تخفیفات بیمه‌ای، شرکت‌های مختلفی وجود دارند که به طور جداگانه قیمت بیمه بدنه ماشین کمتری را نسبت به گزینه‌های دیگر دریافت می‌کنند. آنها تخفیف‌های ویژه‌ای را برای بیمه‌گذاران خود در نظر می‌گیرند. اگر قصد دارید بیمه بدنه ارزان‌تری را داشته باشد، می‌توانید این دسته از شرکت‌ها را در اولویت انتخاب‌های خود قرار دهید.

تخفیفات در محاسبه قیمت بیمه بدنه شامل تخفیف‌های عدم خسارت، تخفیف خودروی صفر، تخفیف خرید نقدی بیمه بدنه اتومبیل، تخفیف ارزش خودرو هستند.

چگونه بیمه آنلاین بدنه خودرو بخریم؟

با توجه به مطالبی که در این محتوا برای شما بازگو کردیم، خرید بیمه‌نامه بدنه در عین اجباری نبودن، ضرورت خود را در تصادفات و خسارات مالی بدنه خودرو نشان می‌دهد.

می‌توانید برای استعلام و خرید بیمه بدنه خودرو به لینک زیر مراجعه نمایید:

https://bimeh.com/carbody

فراموش نکنید که برای استعلام و خرید بیمه بدنه دو روش وجود دارد:

خرید حضوری بیمه بدنه از نمایندگی‌های شرکت‌های بیمه:

با توجه به شرایط کرونا و تاکید بر ماندن هرچه بیشتر در خانه، خرید حضوری بیمه بدنه باعث اتلاف وقت، پرداخت هزینه رفت و آمد، مواجهه با شلوغ بودن صف خرید بیمه و… خواهد شد.

خرید آنلاین بیمه بدنه

طی بررسی‌های هنگام نوشتن این مطلب، متوجه شدیم که بیمه دات کام یکی از معتبرترین سامانه‌های خرید آنلاین بیمه به حساب می‌آید. این سامانه دارای مجوز فروش آنلاین بیمه از بیمه مرکزی امکان خرید اینترنتی انواع بیمه نظیر بیمه بدنه خودرو، بیمه شخص ثالث خودرو و موتور، بیمه درمان، بیمه آتش‌سوزی و …. را در سایت خود  فراهم آورده است.

خرید اینترنتی بیمه بدنه با موبایلتان

شما می‌توانید پس از کسب راهنمایی تلفنی درباره موضوعات مختلف بیمه‌ای از مشاوران متخصص bimeh.com  و مراجعه به سایت، به استعلام و مقایسه قیمت و پوشش‌های بیمه مدنظر خود مثلا بیمه بدنه خودرو از شرکت‌‌های مختلف پرداخته و در نهایت بهترین بیمه بدنه مناسب با شرایط خود را به صورت آنلاین خریداری نمایید.

اطلاعات تماس:

آدرس: تهران، سعادت آباد، میدان فرهنگ، خیابان سرو شرقی، جنب بیمارستان پارسیان،‌ پلاک ۱۷ طبقه ۶، واحد۶

پست الکترونیک: info@bimeh.com

شماره تماس: ۰۲۱-۴۳۷۲

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند