تعیین سهمیه جدید ارزی برای واردات دارو

۶ تنبیه جدید برای بانک‌های متخلف / سقف نرخ سود باید رعایت شود

بانک مرکزی اعلام کرد: حسب دستور رئیس‌جمهور، با هماهنگی وزارت بهداشت و براساس اولویتهای اعلامی آن وزات‌خانه، ضمن تخصیص سهمیه جدید در این خصوص، حداکثر تلاش لازم برای تامین ارز مورد نیاز معمول خواهد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، حسب دستور رئیس جمهور محترم درخصوص ضرورت توجه به تامین و تخصیص ارز مورد نیاز دارو و مواد اولیه، بانک مرکزی با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و براساس اولویت‌های اعلامی آن وزات‌خانه، ضمن تخصیص سهمیه جدید در این خصوص، حداکثر تلاش لازم را برای تامین ارز مورد نیاز معمول خواهد کرد.

لازم به ذکر است با توجه به تعیین سهمیه جدید برای وزارت بهداشت، بانک مرکزی با هماهنگی وزارتخانه مربوطه، نسبت به تامین ارز مورد نیاز واردات دارو و مواد اولیه ان، به فوریت اقدام خواهد کرد.

در راستای تامین ارز مورد نیاز دارو و تجهیزات پزشکی از محل سهمیه ارزی وزارت بهداشت، از ابتدای سال تاکنون، حدود ۲٫۵ میلیارد دلار به نرخ ارز ترجیحی برای تامین مواد اولیه و دارو و تجهیزات پزشکی بر مبنای تعیین اولویت توسط وزارتخانه یاده شده تامین ارز صورت گرفته است

شایان ذکر است علاوه بر مبلغ فوق به میزان ۱٫۵ میلیارد دلار نیز به نرخ ارز ترجیحی برای تامین واردات واکسن کرونا و تجهیزات پزشکی تولید داخلی تامین ارز صورت پذیرفته است.

منبع: تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند