تبریک مدیرعامل بانک صنعت و معدن به مناسبت روز صنعت و معدن

تبریک مدیرعامل بانک صنعت و معدن به مناسبت روز صنعت و معدن
علی اشرف افخمی رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل بانک صنعت و معدن به مناسبت دهم تیر ماه روز صنعت و معدن پیامی صادر کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی بانک صنعت و معدن در این پیام آمده است:

اقدامات درخور تحسین دولت تدبیر و امید در عرصه تصمیم‌گیری کلان اقتصادی در سال اقتصاد مقاومتی و هم‌زمان با اجرایی‌شدن برجام، بخش صنعت و معدن کشورمان را وارد مرحله ویژه‌ای کرد.

درواقع با پایان یافتن دوران تحریم -که روند توسعه صنعتی کشورمان و همگامی با بازارهای بین‌المللی را با کندی روبه‌رو کرده بود- توسعه صنعتی کشور توانست، به‌ویژه در بخش صنایع بزرگ و زیربنایی شتاب مناسب گرفته و هماهنگ و همگام با صنایع کوچک و متوسط راه خود را برای تولید، ایجاد اشتعال و خروج از رکود باز نماید.

در این میان بانک صنعت و معدن نیز به عنوان تنها بانک توسعه‌ای و تخصصی بخش صنعت و معدن کشور در سال‌های تحریم، طرح‌های بزرگ فولادی، سیمانی، پتروشیمی و نیروگاهی را که از مبانی توسعه پایدار و بالنده محسوب می‌شوند، تامین مالی کرده و بعضی از آن‌ها را به بهره‌برداری رسانده است.

همگام با این حرکت، با شناختن ظرفیت‌های منطقه‌ای و تامین مالی طرح‌های کوچک و زودبازده که نقش مهمی در اشتغال‌زایی دارند و همچنین ایجاد معاونت بانکی صنایع کوچک و متوسط، توجه خود را به این بخش از صنایع نیز به اثبات رسانده است.

تحقق اقتصاد مقاومتی نیز که رکن اصلی اقتصاد کشور بوده و رهبر معظم انقلاب همواره بر آن تاکید دارد، از اهداف اساسی است که بانک صنعت و معدن در تدوین برنامه‌های خود به آن نگاهی ویژه داشته و با تقویت هسته‌های اساسی توسعه، نظیر تامین مالی صنایع مادر و بالادستی و فن‌آوری‌های نوین و استفاده از تمامی ظرفیت‌های داخلی برای دست‌یابی به اقتصاد درون‌زا و مستقل در مسیر آن گام برمی‌دارد.

انتخاب روز دهم تیر ماه به نام روز صنعت و معدن نشان‌دهنده اهمیت بخش صنعت و معدن در اقتصاد کشور ماست و فرصتی است که در هر سال، به بازبینی راه طی کرده و بررسی برنامه‌هایمان در جهت تحقق اهداف توسعه‌ای کشور بپردازیم.

اینجانب روز ملی صنعت و معدن را به همه صنعتگران، کارآفرینان کشور و هم‌چنین همکارانم در بانک صنعت و معدن که با تلاش شبانه‌روزی نقش مهم و اساسی در تامین مالی پروژه‌های صنعتی کشور دارند؛ تبریک عرض نموده و امیدوارم همانند گذشته با برنامه‌ریزی مناسب بتوانیم جایگاه شایسته خود را در توسعه صنعتی کشور بهبود بخشیم.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند
مطالب گزیده از سراسر وب پیشنهاد یکتانت