اکسکوینو

آمریکا 7 فرد ایرانی را تحریم کرد

تحریم 7 فرد ایرانی

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد اسامی هفت شخصیت حقیقی دیگر را به فهرست تحریم‌های خود علیه ایران اضافه کرده است. ارتباط با صنایع هوایی قدس و سازمان صنایع هوا-فضا دلیل تحریم این افراد بوده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: شش فرد مرتبط با «صنایع هوایی قدس» که جزو شرکت‌های کلیدی سازنده پهپادهای ایرانی است را در فهرست تحریم‌ها قرار داده است.

فارس در این باره نوشت: آمریکا مدعی شده جمهوری اسلامی ایران پهپادهای ساخت این شرکت را برای استفاده روسیه از آنها در جنگ اوکراین به مسکو عرضه کرده است.

طبق اعلام خزانه‌داری آمریکا، این وزارتخانه علاوه بر این، تحریم‌های پیشین خود علیه «صنایع هوایی قدس» را گسترده‌تر کرده تا یکی از شرکت‌های تابعه آن به نام «شرکت صنایع طراحی و ساخت هواپیماهای سبک» نیز مشمول نهادها و افراد مندرج در فهرست SDN شود.

نهاد آمریکایی مضاف بر این، افزود: مدیر «سازمان صنایع هوا-فضای ایران» که سازمانی کلیدی با وظیفه نظارت بر برنامه‌های موشک‌های بالیستیک ایران است نیز در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار گرفته است.

ارسال پهپاد برای روسیه دلیل تحریم

در همین ارتباط، ژانت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا گفته آمریکا گفت: «فوراْ علیه افراد و سازمان‌های حامی برنامه‌های پهپادی و موشکی ایران اقدام خواهد کرد.».

او همچنین گفته واشینگتن از تمامی ابزارهایی که در اختیار دارد برای جلوگیری از دسترسی روسیه به سلاح‌های لازم در جنگ اوکراین استفاده خواهد کرد.

جمهوری اسلامی ایران پیش از این بارها ادعاهای اوکراین و کشورهای غربی درباره ارسال پهپاد به روسیه برای استفاده در جنگ اوکراین را تکذیب کرده است.

برای مطالعه بیشتر اخبار تحریم صفحه جامعه تجارت‌نیوز را دنبال کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند