تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

بلاتکلیفی در بازار سهام / شاخص کل دوباره منفی شد

بلاتکلیفی در بازار سهام / شاخص کل دوباره منفی شد

شاخص کل بورس در میانه بازار امروز مجددا منفی شد. این در حالی است که دیروز رشد خوبی را در شاخص شاهد بودیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، بازار سهام در دومین روز از آذر ماه وضعیت قرمزی دارد. شاخص کل در میانه بازار با بیش از ۲ هزار واحد افت در کانال یک میلیون و ۴۰۵ هزار واحد قرار گرفته است. روز گذشته این شاخص با اخبار مثبت پیرامون برخی از نمادها رشد داشت.

امروز خودرویی‌ها، فلزات اساسی و بانک‌ها افت قابل توجهی داشتند و از سوی دیگر شستا تحت تاثیر افزایش سرمایه‌ای که روز گذشته داشته همچنان مثبت است.

پیام الیاس‌کردی، کارشناس بازار سهام، گفت: واقعیت این است که بازار از عدم اطمینان و کمبود نقدینگی رنج می‌برد. در چنین شرایطی شاخص کل در محدوده ۱٫۴ میلیون واحدی مدام دچار حمایت و مقاومت خواهد شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر بازار سهام بلاتکلیف است. شاخص کل یک روز منفی است و یک روز مثبت. اما سهم‌های کوچک همین رشد اندک را هم ندارند و معمولا منفی هستند.

الیاس‌کردی بازار سهام برای روز آینده را نیز بر همین منوال ارزیابی و اظهار کرد: مذاکرات هشتم آذرماه تاثیر بسزایی در روند بازار سهام خواهد داشت. باید دید توافقی حاصل می‌شود یا نه.

این کارشناس بازار سهام گفت: با توجه به اوضاع کنونی کشور در حوزه کمبود نقدینگی، مشکلات فروش نفت و … ما به نتیجه‌بخش بودن مذاکرات احتیاج داریم.

مهمترین اخبار بازار سهام را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند