پاسخ کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز

چرا بورس مثبت نمی‌شود؟

چرا بورس مثبت نمی‌شود؟

با شروع معاملات امروز بازار سهام در حالی که سیگنال‌های مثبتی به بازار سهام رسیده بود اما عرضه در نمادهای بنیادین باعث ریزش بیش از 1/5 درصدی شاخص کل شد، چرا بورس مثبت نمی‌شود؟

به گزارش تجارت‌نیوز، شاخص کل یک میلیون و 430 هزار واحد محدوده مهمی برای بازار سهام است اما در جریان معاملات امروز بازار سهام فشار عرضه باعث شد شاخص کل این محدوده را از دست بدهد، با این وجود بورس در ادامه چه می‌شود؟

پیمان حدادی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز در رابطه با ادامه روند بازار سهام گفت: دو سناریو برای آینده کوتاه‌مدت بورس وجود دارد، اگر شاخص کل از عدد یک میلیون و 430 هزار واحد عبور کند و معاملات چند روزی بالای این عدد ادامه داشته باشد می‌توان انتظار رشد 100 هزار واحدی در کوتاه‌مدت داشت اما اگر شاخص کل از عدد یک میلیون و 380 هزار واحد پایین‌تر برود احتمالا حدود 100 هزار واحد ریزش را در پیش داریم.

این کارشناس در رابطه با دلیل بی‌توجهی بازار سهام به سیگنال‌های مثبت گفت: اخبار و سیگنال‌های مثبت و حتی رشد قیمت‌های جهانی به دلیل عدم وجود پول در بازار سهام تاثیر چندانی ندارد. همانگونه که در برخی مواقع اخبار و سیگنال‌های منفی به دلیل وجود پول در بازار سهام مورد بی‌توجهی قرار می‌گیرند.

آخرین اخبار بورس را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند