موضوعات داغ:

تخفیفات ۱۵ تا ۳۰ درصدی مصالح ساختمانی به سازندگان طرح ملی مسکن

تخفیفات ۱۵ تا ۳۰ درصدی مصالح ساختمانی به سازندگان طرح ملی مسکن

مدیرعامل بازار تهاتر ایرانیان گفت: تخفیفات ۱۵ تا ۳۰ درصدی مصالح ساختمانی به سازندگان طرح اقدام ملی مسکن جهت کاهش قیمت تمام شده ارائه می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، علاء‌الدین ختایی، مدیرعامل بازار تهاتر ایرانیان در حاشیه همایش طرح اقدام ملی مسکن با اشاره به امضای تفاهم‌نامه وزارت راه و شهرسازی با بازار تهاتر گفت: در این تفاهم‌نامه سعی کرده‌ایم مصالح ساختمانی مورد نیاز برای واحد‌های طرح اقدام ملی مسکن در قالب تخفیف‌ها و شرایط اقساطی واگذار شود.

مدیرعامل بازار تهاتر ایرانیان افزود: برنامه‌ریزی که صورت گرفته آن است که در مقیاس ۱۰۰ هزار واحد مسکونی مصالح ساختمانی و تجهیزات مربوط به آن‌ها در قالب اقساط و ارزان‌سازی تامین شود.

او گفت: با کمک وزارت راه و شهرسازی و دستگاه‌های زیرمجموعه سعی خواهیم کرد مصالح و تجهیزات این واحد‌ها در قالب تخفیفات ۱۵ تا ۳۰ درصدی تامین شود.

ختایی اظهار کرد: این مصالح ساختمانی به صورت متمرکز تامین و به استان‌های مختلف برای ساخت واحد‌ها ارسال می‌شود و متقاضیانی که در طرح اقدام ملی مسکن ثبت‌نام کرده‌اند می‌توانند مصالح مورد نیاز را دریافت کنند.

او با اشاره به اینکه هدف از اجرای این طرح کاهش قیمت تمام شده واحد مسکونی و ترویج ارزان‌سازی ساخت واحد‌های مسکونی است گفت: تمامی مصالح مورد استفاده در قالب اقساط به متقاضیان پرداخت می‌شود و با توجه به آنکه این مصالح از تولیدکنندگان و تامین کنندگان عمومی تهیه می‌شود بنابراین مشکلی برای تحویل واحد‌های مسکونی وجود ندارد.

مدیرعامل بازار تهاتر ایرانیان اظهار کرد: من عضو هیات‌مدیره تولیدکنندگان صنعتی ساختمان هستم و با توجه به آنکه خود در این زمینه‌ها فعالیت می‌کنم بنابراین سعی کرده‌ام صنعت ساختمان را با تأمین مصالح ساختمانی ارزان تقویت کنم و از تولیدکنندگان این بخش هم برای افزایش اشتغال حمایت‌های لازم را انجام خواهم داد.

ختایی با بیان اینکه تمامی مصالح ساختمانی در این بخش از داخل تامین شده است، گفت: در راستای حمایت از تولید داخل هیچ یک از مصالح ساختمانی مورد نیاز برای این واحد‌ها از کشور‌های خارجی تهیه نشده است.

او ادامه داد: با توجه به شرایط تحریم در کشور ایجاد چنین فرصت‌هایی می‌تواند ظرفیت‌های خالی در این حوزه را افزایش دهد و برای تولیدکنندگان در این بخش هم می‌تواند بسیار موثر باشد.

حضور تهاتری در بافت‌های فرسوده

مدیرعامل بازار تهاتر ایرانیان در پاسخ به خبرنگار راه و شهرسازی درباره حضور تهاتر در بافت‌های فرسوده هم گفت: در طول سال‌های گذشته اقدامات موثری به ویژه در بافت‌های فرسوده استان تهران انجام شده و سعی خواهیم کرد فرصت‌های جدیدی هم در این بخش فراهم شود.

ختایی گفت: برای احیای بافت‌های فرسوده قراردادی با شرکت بازآفرینی شهری منعقد شده تا در راستای آن بتوانیم مصالح ساختمانی لازم را برای احیای آن‌ها تامین کنیم.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند