واکنش به ادعای عجیب عسگراولادی / تخلفات ۲۶۰۰ کارت بازرگانی صحت ندارد

دبیر کل اتاق بازرگانی تهران می‌گوید: طی یک سال گذشته اصلا دو هزار و 600 کارت عضویت صادر نشده است، بنابراین چطور می‌توان ادعا کرد که این تعداد کارت مورد اشاره تخلفاتی داشته‌اند.
واکنش به ادعای عجیب عسگراولادی / تخلفات ۲۶۰۰ کارت بازرگانی صحت ندارد

به گزارش تجارت‌نیوز، عضو هیات نمایندگان اتاق تهران طی نامه‌ای از رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت در خواست کرد تا جهت جلوگیری از تخلفات ۲۶۰۰ کارت بازرگانی صادرشده در بهمن و اسفند ۹۶ باطل شود.

این برای نخستین بار نیست که در آستانه برگزاری انتخابات اتاق بازرگانی، اسدالله عسگراولادی با مقامات دولتی نامه‌نگاری می‌کند. پیش از این هم عسگراولادی در دوره قبل انتخابات اتاق بازرگانی در گفتگو با دنیای اقتصاد اشاره کرده بود که در نامه‌ای به محمدرضا رحیمی، معاون اول دولت احمدی‌نژاد درخواست کرده بود تا بدنه دولت اجازه ندهد اعضای هیات رئیسه اتاق تهران در انتخابات هیات رئیسه اتاق ایران نامزد شوند، او در عین حال اعلام آمادگی کرده بود تا چنانچه معاون اول رئیس‌جمهور مصلحت بداند، افرادی را برای عضویت در هیات رئیسه معرفی کند.

در همین حال دبیر کل اتاق بازرگانی تهران با رد ادعای اسدالله عسگراولادی مبنی بر تخلفات دو هزار و ۶۰۰ کارت بازرگانی به تجارت‌نیوز گفت: متاسفانه چنین آمار و ارقامی صحت ندارد. در حقیقت طی یک سال گذشته دو هزار و ۶۰۰ کارت عضویت صادر نشده است، بنابراین چطور می‌توان ادعا کرد که با این تعداد کارت مورد اشاره طی یک سال گذشته تخلفاتی شده باشد؟!

بهمن عشقی همچنین در گفتگویی با روابط عمومی اتاق بازرگانی تهران نیز اعلام کرده است: «در شروع به کار دوره هشتم هیات نمایندگان اتاق تهران (در ابتدای فروردین ماه ۱۳۹۴) تعداد کل کارت‌های عضویت و بازرگانی صادرشده توسط اتاق تهران ۱۴ هزار و ۶۴ کارت با ترکیب کارت‌های بازرگانی ۱۱ هزار و ۶۴۵، عضویت حقوقی یک هزار و ۲۳۸ و عضویت حقیقی یک هزار و ۱۸۱ بود.»

او اضافه کرد: «در چهار سال گذشته برابر آخرین آمار موجود از ابتدای فروردین ماه ۱۳۹۴ تا میانه بهمن ماه ۱۳۹۷ (۱۵/ ۱۱/ ۹۷) تعداد اعضای اتاق تهران، یعنی دارندگان کارت‌های بازرگانی و عضویت، اعم از حقیقی و حقوقی، به ۱۸ هزار ۲۵۸ عضو بالغ شده که در مقایسه با رقم ۱۴ هزار و ۶۴ عضو افزایشی معادل چهار هزار ۱۹۴ عضو داشته است. این اعداد گویای رشد حدودا ۳۰ درصدی در خلال دوره هشتم هیات نمایندگان اتاق تهران است که گرچه هنوز با شمار اعضای پارلمان حقیقی بخش خصوصی فاصله دارد اما نمایانگر رشد قابل توجهی در شمارگان اعضای این اتاق است.»

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز