ترخیص حدود ۳ میلیون موبایل بدون محدودیت قیمتی از ابتدای سال

ترخیص حدود ۳ میلیون موبایل بدون محدودیت قیمتی از ابتدای سال

سخنگوی گمرک ایران اظهار داشت: گوشی تلفن همراه با هر قیمتی اگر مجوزهای مربوطه را اخذ و پروسه اداری را طی کند، وارد می‌‌شود و در این واردات نزدیک به ۳ میلیونی، هر نوع با هر قیمتی وارد و ترخیص شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، سید روح‌الله لطیفی با اشاره به آخرین وضعیت واردات گوشی‌ همراه اظهار داشت: از ابتدای فروردین ماه تا پایان تیر ۲ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۶۵۹ دستگاه گوشی تلفن همراه ترخیص شده‌ که ارزش این میزان واردات ۴۶۰ میلیون و ۴۵۷ هزار و ۵۸۴ دلار است.

وی با بیان اینکه حدود ۱۹۷ هزار و ۷۷۰ دستگاه گوشی تلفن همراه در جریان ترخیص است، ادامه داد: از این تعداد ۸۱ هزار دستگاه گوشی تلفن همراه در مرحله کارشناسی هستند و ۱۱۷ هزار دستگاه هم در مرحله صندوق قرار دارند. اگر مشکلی وجود نداشته باشد به زودی این تعداد هم ترخیص می‌شوند.

سخنگوی گمرک ایران با تاکید بر اینکه هیچ محدودیت‌ و ممنوعیت برای واردات و ترخیص گوشی‌های بالای ۳۰۰ یورو وجود ندارد، اظهار داشت: گوشی تلفن همراه با هر قیمتی اگر مجوزهای مربوطه را اخذ و پروسه اداری را طی کند، وارد می‌‌شود و در این واردات نزدیک به ۳ میلیونی، هر نوع با هر قیمتی وارد و ترخیص شده است.

لطیفی تاکید کرد: برای ترخیص گوشی هیچ محدودیت مبنی بر سقف قیمتی به ما ابلاغ نشده‌است. ‌

وی با بیان اینکه تمام نزدیک به ۳ میلیون گوشی وارد شده به صورت تجاری وارد شده‌اند، گفت: ورود گوشی تلفن همراه از طریق رویه‌های مسافری هم مجاز و قانونی است.

سخنگوی گمرک ایران ادامه داد: روزانه ۳۰ هزار دستگاه گوشی تلفن همراه ترخیص می‌شود و روزی نبوده‌ است که ترخیص تلفن همراه نداشته باشیم.

 

منبع: ایلنا

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند