ایران بروکر
خبر مهم : بنزین ۸۰۰۰ تومانی واقعیت دارد؟

سرانجام واریز منابع مالی از صندوق توسعه ملی به صندوق بازار سرمایه

بورس

رئیس هیات عامل صندوق تثبیت بازار سرمایه گفت: قرار بود صندوق توسعه ملی ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان دیگر را در سال ٩٩ در صندوق تثبیت بازار سرمایه سپرده‌گذاری کند اما تاکنون هیچ اقدامی در این زمینه انجام نشده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، از سال گذشته و با تداوم روند نزولی بازار زمزمه‌هایی در زمینه واریز منابع مالی از صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه به گوش می‌رسید اما همراه شدن این موضوع با برخی از مشکل‌ها و ابهام‌ها از طرف صندوق توسعه ملی، منجر به تاخیر در زمان اجرای آن شد.

پیگیری‌های صورت گرفته از سوی صندوق تثبیت بازار سرمایه با موفقیت همراه شد که در نهایت در آذر ماه سال ۹۹ «محمد ابراهیم آقابابایی»، رییس هیئت عامل صندوق تثبیت بازار سرمایه اعلام کرد: روز پنج شنبه (۶ آذر ماه) مبلغ یک هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز شده است.

وی در این مصاحبه از درخواست صندوق تثبیت بازار سرمایه برای واریز رقم بیشتر از طریق صندوق توسعه ملی خبر داد و اعلام کرد که در صورت موافقت به زودی مبالغ جدیدی هم واریز خواهد شد.

اکنون تداوم روند نزولی بازار باعث شده است که برخی به دنبال ورود منابع مالی از سوی صندوق تثبیت بازار سرمایه به سمت بازار سرمایه و حمایت از این باشند که در این زمینه «محمد ابراهیم آقابابایی»، رییس هیئت عامل صندوق تثبیت بازار سرمایه گفت: کل منابع یک هزار میلیارد تومانی که از سوی صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز شده بود و نیز یک هزار و پانصد میلیارد تومان که بعد از مصوبه شورای عالی بورس از سوی سازمان بورس به این صندوق واریز شده بود به این بازار وارد و صرف خرید سهام شد.

وی افزود: صندوق تثبیت بازار سرمایه از آبان ماه ٩٩ تا پایان سال که بازار در وضعیت حساسی قرار گرفته بود به منظور بهبود وضعیت بازار و کاهش نوسان های ایجاد شده تصمیم به خرید و فروش سهام گرفت که این اقدام در چندین نوبت انجام شد.

رییس هیئت عامل صندوق تثبیت بازار سرمایه گفت: مطابق با مصاحبه و اعلام رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی در رسانه‌ها، قرار بود آن صندوق دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان دیگر را در سال ۱۳۹۹ در صندوق تثبیت بازار سپرده‌گذاری کند اما تاکنون هیچ اقدامی در این زمینه انجام نشده است.

آخرین اخبار حوزه بورس را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

منبع: ایرنا

نظرات