تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پمپ بنزین‌ها فعال شد؟ / امکان سوخت‌گیری آزاد هم وجود ندارد؟

پمپ بنزین‌ها فعال شد؟ / امکان سوخت‌گیری آزاد هم وجود ندارد؟

وزارت نفت اعلام کرده جایگاه‌های سوخت در کل کشور فعال است و بنزین سه هزار تومانی به مردم عرضه می‌شود اما گزارش‌های میدانی نشان می‌دهد برخی از پمپ بنزین‌های تهران هنوز تعطیل است و گفته می‌شود حتی بنزین سه هزار تومانی هم عرضه نمی‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، از ساعاتی قبل خبر رسید که بسیاری از جایگاه‌های سوخت کشور دچار اختلال شده و امکان سوخت‌گیری وجود ندارد. اما کمی بعد وزارت نفت اعلام کرد سوخت‌گیری در جایگاه‌های سراسر کشور برقرار است. مردم می‌توانند بنزین آزاد بزنند اما فعلا امکان عرضه بنزین ۱۵۰۰ تومانی وجود ندارد.

اما مشاهدات میدانی خبرنگار تجارت‌نیوز نشان می‌دهد که برخی از پمپ‌ بنزین‌های تهران همچنان تعطیل است و امکان ورود خودرو به جایگاه‌های سوخت وجود ندارد.

همچنین شبکه خبر در گزارش میدانی اعلام کرده که در برخی از جایگاه‌های سوخت نه تنها بنزین یارانه‌ای عرضه نمی‌شود بلکه حتی امکان خرید بنزین آزاد هم وجود ندارد. شبکه خبر از مردم خواسته فعلا به جایگاه های سوخت مراجعه نکنند.

برخی از جایگاه‌داران هم اعلام کرده‌اند که امکان سوخت‌گیری آزاد وجود ندارد. آنگونه که انتخاب اعلام کرده مشکل در سامانه کارت سوخت است و تا سامانه هوشمند سوخت، کارت (حتی کارت جایگاه‌داران) را شناسایی نکند، اجازه سوخت‌گیری نمی‌دهد.

برای همین به نظر می‌رسد فعلا پمپ بنزین‌ها فعال نشده و امکان سوخت‌گیری آزاد هم وجود ندارد.

البته سخنگوی وزارت نفت اعلام کرده که با ایجاد اختلال در سامانه هوشمند سوخت، برخی از جایگاه‌ها خودشان اقدام به توقف عرضه بنزین کرده‌اند اما این جایگاه‌ها تا دقایقی دیگر برای عرضه بنزین آزاد در مدار قرار می‌گیرند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند