اکسکوینو

به دانش آموزان کدام مدارس تغذیه رایگان داده می‌شود؟

تلاش دولت برای تعطیل نشدن مدارس تهران

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش از اجرای طرح تغذیه رایگان در مدارس مناطق محروم کشور خبر داد

به گزارش تجارت‌نیوز، معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش از اجرای طرح تغذیه رایگان در مدارس مناطق محروم کشور خبر داد و گفت: ۱۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای این طرح پیش‌بینی شده است.

به نقل از ایرنا، صادق ستاری‌فر عصر یکشنبه در دیدار با استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: یکی از مناطقی که از تغذیه رایگان برخوردار می‌شود استان چهارمحال و بختیاری است اما استان‌های برخوردار از این طرح باید در خصوص نظام توزیع به وزارت آموزش و پرورش یاری دهند و ماشین‌آلات و سردخانه‌هایی از سوی جهاد کشاورزی و سایر دستگاه‌ها به این منظور اختصاص یابد.

وی افزود: تلاش می‌شود در پرتو این طرح که از سال ۸۹ متوقف شده بود بتوان نیازهای تغذیه‌ای دانش‌آموزان مناطق محروم را تامین کرد و در این میان بخشی از منابع مالی طرح از سوی قرارگاه امام حسن(ع) تامین می‌شود.

ستاری‌فر طرح رتبه‌بندی معلمان را از دیگر برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: در حدود یک دهه است که فرهنگیان نسبت به مباحث معیشتی و شان اجتماعی کمتر مورد توجه قرار گرفته‌اند اما طرح رتبه‌بندی می‌تواند این خلا را پر کند که بر اساس آخرین گزارش‌ها این طرح از ۲۶ مرداد اجرایی می‌شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: احیای بیمه تکمیلی فرهنگیان، تامین مسکن و تامین زمین برای فرهنگیان از دیگر برنامه‌های در دستور کار است که برای اجرای آن نیاز به همکاری استانداری داریم.

ستاری‌فر با بیان اینکه در سال تحصیلی پیش رو ۶۵ فضای ورزشی درون مدرسه‌ای در استان چهارمحال و بختیاری احداث می‌شود، خاطرنشان کرد: ۵۰ درصد منابع ایجاد این فضاها را در اختیار استانها قرار می‌دهیم و انتظار می‌رود ۵۰ درصد دیگر نیز از منابع داخلی استانها تامین شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری مسابقات ورزشی دانش‌آموزی در کشور اشاره کرد و گفت: این مسابقات پس از سه سال توقف در ۱۰ رشته ورزشی به میزبانی پنج استان از جمله چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود.

ستاری‌فر افزود: رویکرد ما به ورزش، تربیتی است و معتقدیم ورزش مهمترین عامل برای ارتقای سلامت جسمی و روانی و معنوی دانش آموزان است.

طبیعت چهارمحال و بختیاری ظرفیتی برای برگزاری اردوهای ورزشی

استاندار چهارمحل و بختیاری نیز در این نشست اظهار کرد: چهارمحال و بختیاری جذابیت‌های خاص خود را از نظر آب و هوا و طبیعت دارد اما محدودیت‌ها و محرومیت‌هایی نیز وجود دارد که باید برای رفع آن تلاش کرد.

غلامعلی حیدری افزود: با وجود طبیعت بکر و جاذبه‌های گردشگری متعدد و متنوع اما این استان در کشور ناشناخته مانده است و از این ظرفیت در راستای رشد و توسعه آن بهره‌گیری نشده است.

وی تصریح کرد: این ظرفیت‌ها می‌تواند استان را به پایلوت ورزش‌های دانش‌آموزی تبدیل کند و زمینه‌ای برای میزبانی از تورهای گردشگری دانش‌آموزی و شهرک‌های سلامت برای فرهنگیان شود.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند