کد خبر: 133502

تقاضای هند برای نفت افزایش یافت

واردات نفت به هند که برای سه ماه متوالی کاهش یافته بود، در ماه آپریل افزایش یافت.

سرویس اقتصاد جهان -

به نقل از بلومبرگ، تقاضای هند برای نفت خام در ماه آپریل افرایش یافت. این در حالی است که واردات این کشور برای سه ماه متوالی کاهش یافته بود. به گفته تحلیل‌گران، دلیل این امر می‌تواند جمع‌آوری اسکناس‌های روپیه با ارزش بالا باشد، که به دستور نخست‌وزیر این کشور انجام شد.

در ماه آپریل، مصرف سوخت در هند با ۳٫۳ درصد افزایش، به ۱۶٫۷۰ میلیون تن رسید. مصرف سوخت دیزل، که ۴۰ درصد تقاضای کل سوخت هندی‌ها را به خود اختصاص می‌دهد، با ۲٫۸ درصد افزایش، به ۶٫۹۶ میلیون تن و همین‌طور مصرف بنزین با ۴٫۵ درصد افزایش، به ۲٫۰۹ میلیون تن رسید.

به گفته تحلیل‌گر بلومبرگ، تقاضای بیشتر هند در ماه‌های آپریل و می نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، روند افزایشی داشته است. افزایش تقاضای هند برای نفت در ادامه سال می‌تواند به رشد تقاضای جهانی نفت در تابستان کمک کند.

در حال حاضر، هند ۸۰ درصد نفت مورد نیاز خود را وارد می کند و به گفته آژانس بین‌المللی انرژی، انتظار می‌رود این کشور تا سال ۲۰۴۰ سریع‌ترین کشور در میزان مصرف انرژی باشد.

در ماه ژانویه، مصرف نفت در این کشور ۵٫۹ درصد کاهش یافت که بیشترین میزان در سیزده سال گذشته بوده است. کاهش تقاضا در ماه فوریه ۳٫۱ درصد و در ماه مارس ۰٫۷ درصد اعلام شده است.

 

گزیده‌های وب

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.07)
1329.4
0.88
مثقال طلا (%0.89)
607000
54,000
سکه امامی (%0.93)
1501000
140,000
دلار (%0.82)
4434
360
یورو (%0.81)
5572
450
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.