کد خبر: 169469

تقویت ۱۴ واحدی شاخص بورس

امروز تالار شیشه‌ای شاهد معاملاتی کم‌حجم و نسبتا کم‌نوسان بود، دماسنج بازار سرمایه نیز ۱۴ واحد رشد کرد و به رقم ۸۷ هزار و ۸۹۷ واحدی رسید، روند تغییرات قیمت سهم‌ها امروز در بسیاری از گروه‌ها کاهشی بود.

بورس
سرویس بازار -

امروز چهارشنبه شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۱۴ واحد رشد کرد و به رقم ۸۷ هزار و ۸۹۷ واحدی رسید، اما شاخص کل هم‌وزن با حدود ۹ واحد کاهش تا رقم ۱۷ هزار و ۵۴۲ واحدی پایین آمد.

به گزارش تجارت‌نیوز، شاخص آزاد شناور نیز با ۸.۸ واحد افت به رقم ۹۴ هزار و ۶۵۶ واحدی رسید. شاخص بازار اول با ۱۷ واحد افت مواجه شد، اما شاخص بازار دوم رشد ۱۸۷ واحدی را تجربه کرد.

در دادوستدهای آخرین روز تالار شیشه‌ای صنایع پتروشیمی خلیج فارس، گروه مپنا و مخابرات ایران هر یک به ترتیب با ۳۲، ۲۳ و ۱۰ واحد تاثیر، بیشترین نقش افزاینده را در دماسنج بازار سرمایه داشتند، اما در طرف مقابل پالایش نفت اصفهان ملی صنایع مس ایران و پتروشیمی شازند به ترتیب با ۱۶، ۱۲ و ۹ واحد تاثیر، سعی کردند شاخص را به سمت پایین هدایت کنند.

امروز در گروه محصولات شیمیایی روند قیمت عمده سهم‌ها کاهشی بود و اکثرا در قیمت پایانی حدود ۱.۵ درصد افت داشتند. در این گروه ۱۹ میلیون و ۶۹۷ هزار سهم به ارزش بیش از پنج میلیارد تومان مورد دادوستد قرار گرفت.

همچنین در گروه خودرو و ساخت قطعات ۸۶ میلیون سهم به ارزش حدود ۱۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان دادوستد شد و در گروه فلزات اساسی بیش از ۳۷ میلیون سهم به ارزش نزدیک به ۹ میلیارد تومان مورد معامله قرار گرفت. امروز فلزی‌ها عمدتا کمتر از یک واحد در قیمت پایانی افزایش یا کاهش داشتند.

روند قیمت سهام قندی‌ها نیز امروز به جز در پنج نماد کاهشی بود. در این گروه شش میلیون سهم به ارزش حدود دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان دادوستد شد.

ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۱۷۹ میلیارد تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن بیش از ۴۸۶ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۴۸ هزار و ۶۱۹ نوبت دادوستد می‌شود.

آیفکس نیز امروز با ۹.۳ واحد رشد مواجه شد و تا کانال ۹۷۶.۹ بالا رفت. ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۱۶۸ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات عدد ۲۷۳ میلیون سهم و اوراق مالی را رد کرد. از جمله نمادهای تاثیرگذار در آیفکس می‌توان به پتروشیمی مارون، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه و سرمایه‌گذاری مس سرچشمه اشاره کرد.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.22)
1350.2
2.9
مثقال طلا (%0)
629700
سکه امامی (%0)
1501750
دلار (%0)
4594
یورو (%0)
5717
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.