تمدید مهلت پرداخت عوارض آزادراهی

تمدید مهلت پرداخت عوارض آزادراهی
معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های شرکت ساخت گفت: مهلت پرداخت عوارض الکترونیکی آزادراه‌ها تا ۱۰ اردیبهشت ۹۸ تمدید شد.

معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های شرکت ساخت گفت: مهلت پرداخت عوارض الکترونیکی آزادراه‌ها تا ۱۰ اردیبهشت ۹۸ تمدید شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، سیدحسین میرشفیع اظهار داشت: رانندگان خودروهایی که از ۲۸ اسفند سال گذشته از چهار آزادراه پر تردد شامل تهران-قم، تهران-ساوه، کرج-قزوین و قزوین-زنجان تردد داشته‌اند تا پایان امروز ۲۴ فروردین مهلت داشتند برای پرهیز از جریمه ۳۰ هزار تومانی، عوارض خود را از طریق سامانه‌های مختلف پرداخت کنند که این مهلت با توجه به جدید بودن موضوع و لزوم اطلاع‌رسانی بیشتر، تا ۱۰ اردیبهشت تمدید شد.

وی افزود: رانندگان این خودروها می‌توانند از طریق پایگاه اینترنتی آنی‌رو به نشانی www.aaniro.com و اپلیکیشن‌های مالی از میزان بدهی خود مطلع شده و مبلغ عوارض را پرداخت کنند.

معاون ساخت و توسعه آزاد راه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور افزود: رانندگان می‌توانند مبلغ عوارض خود را از روش‌های فوق، دستگاه‌های خودپرداز و به زودی از طریق کدهای دستوری ستاره-مربع موسوم به USSD پرداخت کنند.

میرشفیع افزود: پلیس راهنمایی و رانندگی برای رانندگانی که عوارض آزادراهی نپرداخته باشند پیامک اخطار حاوی لینک پرداخت ارسال می‌کند که بخشی از این پیامک‌ها تاکنون ارسال شده و برای بقیه خودروها نیز به مرور ارسال می‌شود.

وی به همه رانندگان توصیه کرد: منتظر دریافت پیامک پلیس نباشند و بدهی خود را استعلام کنند چراکه ممکن است به هر دلیلی پیامک پلیس به دست آنها نرسد و مشمول جریمه شوند.

این مقام مسئول در شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور افزود: در صورت وجود هرگونه تردید یا اعتراض، رانندگان می‌توانند با شماره تلفن ۶۳۴۶۸۵۳۱ -۰۲۱ تماس گرفته یا پیامکی به شماره سامانه پیامکی ۱۰۰۰۰۱۵۳۱ ارسال کنند تا اپراتورهای آنی‌رو اقدام به رفع مغایرت و رسیدگی به اعتراض رانندگان کنند.

وی تصریح کرد: تا پایان تیرماه بقیه آزاد راه‌ها هم به این سامانه تجهیز می‌شوند و تمام عوارضی‌های فیزیکی جمع آوری خواهد شد.

وی افزود: تگ‌های بانک مسکن هم همچنان معتبر است و کسانی که این تگ‌ها را تهیه کرده بودند همچنان می‌توانند از آن استفاده کنند اما دیگر نیازی به خرید تگ جدید و هزینه کردن برای آن نیست چراکه روش‌های پرداخت متنوع و متکثر است.

به گفته معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های کشور، همچنین در آینده نپرداختن عوارض آزادراهی از شمول جریمه ۳۰ هزار تومانی که هم‌اکنون اعمال می‌شود خارج خواهد شد و فقط مبلغی به عنوان جریمه دیرکرد به مبلغ عوارض اضافه می‌شود.

 

منبع: مهر

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند