توزیع ۲۴۳ هزار تن کالای اساسی برای تنظیم بازار رمضان

توزیع ۲۴۳ هزار تن کالای اساسی برای تنظیم بازار رمضان

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از برنامه‌ریزی برای توزیع ۲۴۳ هزار تن کالای اساسی به قیمت مصوب برای تنظیم بازار ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، عباس قبادی در یک برنامه خبری در مورد تنظیم بازار ماه مبارک رمضان، گفت: از ماه های قبل برای تنظیم بازار شب عید و ماه رمضان برنامه ریزی انجام شده و لذا به غیر مرغ تقریبا هیچ مشکلی در تامین کالاهای مورد نیاز شب عید وجود نداشت که با توجه به اقدامات انجام شده اکنون مشکل تامین مرغ مصرفی نیز حل شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: جلسه تنظیم بازار با حضور معاون رئیس جمهور برگزار شد و در آن جلسه گزارش کاملی از وضعیت ذخایر اقلام اساسی کشور ارائه شد.

وی با بیان اینکه بالغ بر ۱۳۶ هزار تن محصول خرما در انبارها و سردخانه های کشور وجود دارد، گفت: با توجه به تولید خوب در زمینه این محصول، در این کالا فراوانی وجود دارد و لذا در مورد توزیع گسترده خرما برنامه ریزی منجسمی انجام شده است.

قبادی اظهار داشت: همچنین به کمیسیون نظارت استان ها ابلاغ شد که قیمت گذاری آش، حلیم و زولبیا و بامیه قبل از ماه مبارک انجام و ابلاغ شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: حدود ۳۰ هزار تن برنج، ۳۰ هزار تن شکر خانوار، ۱۸۰ هزار تن روغن نباتی و ۳ هزار تن نیز گوشت قرمز سهمیه ای برای تنظیم بازار ماه مبارک رمضان تدارک شده تا در صورت لزوم در استان ها توزیع شود.

اخبار بازارها را در سرویس بازار تجارت‌نیوز دنبال کنید.

منبع: فارس

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند