نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی اعلام کرد:

تهران صادرکننده مرغ به سایر استان‌ها نیست

تهران صادرکننده مرغ به سایر استان‌ها نیست

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی ضمن اشاره به اینکه تهران صادر کننده مرغ به سایر استانها نیست، از کاهش قیمت مرغ در روزهای آتی خبر داد و گفت: سن کشتار و تخصیص نهاده به هر قطعه مرغ افزایش یافته است و همین امر به تولیدات ۲۰ درصد اضافه خواهد کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، حبیب اسدالله نژاد با بیان اینکه اتخاذ تصمیمات جزیره‌ای هیچ دستاوردی جز آشفتگی بازار به دنبال نخواهد داشت، گفت: تهران از معدود استان‌هایی است که بیش از ۸۰ درصد مرغ مورد نیازش از استان‌های دیگر تامین می‌شود و هرگز صادر کننده مرغ به سایر استان‌ها نبوده است.

وی ادامه داد: بنابراین اگر قرار باشد هر استانی برای خودش تصمیم جزیره ای بگیرد و خروج مرغ از استانش را ممنوع کند این باعث می‌شود برخی استان‌ها بدون مرغ شوند که ما با اینگونه تصمیمات مخالفیم و هیچ منطقی ندارد.

فروش مرغ بیش از ۲۵ هزارتومان سودجویی است

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با بیان اینکه در حال حاضر بازار مرغ گرفتار سودجویی شده است، گفت: قیمت مرغ زنده ۱۷ تا ۱۸ هزار و ۵۰۰تومان است و قیمت مرغ گرم نیز نباید بیش از ۲۵ هزارتومان باشد. فروش بیش از این مقدارسودجویی است.

وی با اشاره به اینکه در روزهای آینده قیمت مرغ کاهش می یابد و متعادل تر می‌شود، گفت: با افزایش تخصیص نهاده یعنی تخصیص ۹۰۰ گرم نهاده برای هر قطعه مرغ و افزایش سن کشتار از ۴۰ روز به ۴۵ روز قطعا به تولیدات ۲۰ درصد اضافه خواهد شد و همین امر در روزهای آینده به کاهش قیمت مرغ در بازار کمک خواهد کرد و پیش بینی می شود قیمت آن را به زیر ۲۳ هزارتومان برساند.

منبع: ایسنا

” url=”” ]

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند