توافق مهم ایران و قطر در حمل‌ونقل چیست؟

توافق مهم ایران و قطر در حمل‌ونقل چیست؟

وزیر راه و شهرسازی از مذاکره با همتای قطری خود برای راه‌اندازی خطوط منظم کشتیرانی بین دو کشور واستفاده بیشتر از خطوط هوایی خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، چه توافقاتی در حوزه حمل‌ونقل میان ایران و قطر صورت گرفت؟

به نقل از تسنیم، رستم قاسمی گفت: در سفر به قطر راه‌های توسعه همکاری‌های تجاری و اقتصادی وحمل‌ونقل دو کشور را بررسی خواهیم کرد و امیدواریم این سفر زمینه ساز دیدار‌ها و مذاکرات بازرگانان دو کشور در آینده نزدیک و با هدف گسترش همکاری‌های اقتصادی دو کشور باشد.

وی با اشاره به سطح بالای همکاری‌های اقتصادی و سیاسی دو کشور افزود: در این سفر همچنین بازدید‌هایی از خطوط حمل‌ونقل بنادر تجاری و فرودگاه‌های قطر خواهیم داشت و تلاش می‌کنیم با توجه به عزم مقامات سیاسی دو کشور برای ارتقای روابط، زمینه‌های همکاری فعالان اقتصادی دو طرف را فراهم کنیم.

وی با بیان این‌که امیدواریم با حضور رئیس جمهور در قطر به توافقات خوبی در زمینه همکاری‌های ترانزیتی و حمل‌ونقل دست پیدا کنیم به اهمیت راهبردی ایران در منطقه و وقوع آن در تقاطع کریدور‌های شرقی غربی و شمالی جنوبی اشاره و تصریح کرد: توسعه روابط با کشور‌های همسایه از راهبرد‌های اصلی سیاسی و اقتصادی دولت است و ما تاکنون در سفر‌های مختلفی که داشته ایم تلاش کرده‌ایم زمینه گسترش روابط دو کشور را فراهم کنیم.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند