تولید ۳۲۰ هزار تن پسته در سال جاری

تولید ۳۲۰ هزار تن پسته در سال جاری

مدیرکل دفتر امور میوه‌های سردسیری و خشک وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه تولید پسته در سال جاری نسبت به سال قبل افزایش یافته است، اظهار کرد: امسال بیش از ۳۲۰ هزار تن پسته تولید شده است.

مدیرکل دفتر امور میوه‌های سردسیری و خشک وزارت جهاد کشاورزی از تولید ۳۲۰ هزار تن پسته در سال جاری خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، و به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، داراب حسنی با اشاره به اینکه تولید پسته در سال جاری نسبت به سال قبل افزایش یافته است، اظهار کرد: امسال بیش از ۳۲۰ هزار تن پسته تولید شده است که استان کرمان با ۱۰۰ هزار تن، رتبه نخست تولید این محصول را دارد و استان‌های خراسان رضوی، یزد، فارس، خراسان جنوبی، سمنان، مرکزی و قم در رتبه‌های بعدی تولید پسته قرار دارند.

وی خاطرنشان کرد: مزیت اقتصادی پسته باعث رونق کشت و کار و توسعه سطح زیرکشت آن در استان‌های غربی و شمال غربی نیز شده است که در این زمینه می‌توان به استان‌های ایلام، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، همدان، لرستان، زنجان و اردبیل اشاره کرد.

حسنی با بیان اینکه ایران رتبه اول صادرات پسته در دنیا را در اختیار دارد، پیش‌بینی کرد: در سال جاری بیش از ۱۵۰ هزار تن پسته ایرانی صادر شود.

وی یادآور شد: افزایش تولید منجر به حفظ بازارهای جهانی این محصول ارزشمند شده و به تبع آن ارزآوری این محصول بیشتر خواهد شد.

 

منبع: ایلنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند