ثبت‌نام متقاضیان برپایی موکب اربعین آغاز شد + لینک ثبت‌نام

تجارت نیوز

به گفته معاون فرهنگی ستاد توسعه و بازسازی عتبات میزبان اصلی مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، دولت و مردم عزیز عراق هستند، اما حضور موکب‌ها و خادمان ایرانی تنها با هدف مشارکت در فیض میزبانی از زائران حسینی است.

به گزارش تجارت‌نیوز، معاون فرهنگی ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات از آغاز ثبت‌نام صدور پروانه موکب‌داری اربعین حسینی ۱۴۰۱ همزمان با ایام دهه کرامت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات  پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال حدود ۵ میلیون زائر از ایران به عتبات مشرف شوند. بر همین اساس اقدامات لازم برای بسیج حدود ۳ هزار موکب ایرانی و اعزام ۱۵ هزار خادم اربعینی آغاز شده است.

معاون فرهنگی ستاد توسعه و بازسازی عتبات گفت: تزریق سه دز واکسن برای خادمان مواکب اجباری است. علاقه‌مندان به تاسیس موکب و نیز مواکبی که پروانه‌ آنها منقضی شده است، می‌توانند با مراجعه به سامانه موکب‌داری به نشانی http://mokeb.atabat.org نسبت به دریافت مجوز یا تمدید پروانه اقدام کنند.

یوسف افضلی افزود: با توجه به اینکه در ایام اربعین امسال، دمای هوا به بالای ۴۰ درجه می‌رسد، پیش‌بینی می‌شود زائران به صورت شب رو مسیر پیاده‌روی را طی کنند. از این رو به مواکب ابلاغ کرده‌ایم تا تمهیدات لازم برای استراحت و اسکان زائر در روز و حرکت شبانه را بیندیشند.

وی اظهار کرد: به دستگاه‌های سرمایشی از قبیل اسپیلت، آبسردکن و یخ‌ساز نیاز داریم. برنامه‌ریزی لازم برای تامین یک صد میلیون بطری آب شرب بهداشتی با همکاری برخی موسسات خیریه و نهادهای عام‌المنفعه صورت گرفته است.

او توضیح داد: اولویت موکب‌های ایرانی در اربعین امسال مهیا کردن محل استراحت و اسکان زائران و تامین آب آشامیدنی خنک است و در بخش تغذیه، هدف‌گذاری شده تا با مشارکت موکب‌های عراقی این کار صورت گیرد.

روش‌های اهدای نذر برای اربعین

معاون فرهنگی ستاد توسعه و بازسازی عتبات گفت: هر گونه اقدام در راستای اسکان، تغذیه و جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای اربعین باید با هماهنگی و کسب مجوز از کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی صورت گیرد. خیران و علاقه‌مندان به مشارکت در فیض میزبانی زائران اربعین حسینی می‌توانند از دو طریق در این فیض مشارکت کنند.

یوسف افضلی افزود: مطمئن‌ترین روش اهدای نذر برای اربعین، مراجعه به درگاه ستاد توسعه و بازسازی عتبات و بخش پرداخت نذورات و انتخاب گزینه اربعین حسینی به نشانی https://atabat.org/fa/onlinepayment/form است.

به گفته افضلی روش دوم، اهدای کمک‌ها و نذر به موکب‌های رسمی دارای پروانه است.

وی اظهار کرد: میزبان اصلی مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، دولت و مردم عزیز عراق هستند. حضور موکب‌ها و خادمان ایرانی تنها با هدف مشارکت در فیض میزبانی از زائران حسینی است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند