تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

ثبت نام حضوری مسکن ملی در بنیاد مسکن / پیامک‌ها از فردا فرستاده می‌شود + جدول زمان‌بندی

ثبت نام حضوری مسکن ملی در بنیاد مسکن / پیامک‌ها از فردا فرستاده می‌شود + جدول زمان‌بندی

گروه‌های ده‌گانه متقاضیان مسکن ملی باید براساس زمان‌بندی که از سوی بنیاد مسکن اعلام و پیامک آن از فردا برای متقاضیان ارسال می‌شود به شعب بنیاد مسکن مراجعه کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، وزارت راه و شهرسازی به عنوان متولی اجرا طرح مسکن ملی زمان‌بندی که قرار است بنیاد مسکن ملی برای متقاضیان پیامک ارسال کند را اعلام کرده است.

براساس اعلام پایگاه خبری وزارت راه‌و‌شهرسازی، در این خصوص معاونت مسکن و ساختمان عنوان کرده است: متقاضیان مسکن در طرح اقدام ملی که در سایر شهرها ثبت‌نام کرده‌اند، به منظور سهولت در روند ثبت‌نام و جلوگیری از ازدحام بر اساس گروه‌بندی و تاریخ‌های مندرج در جدول زیر با ارسال پیام کوتاه از طرف بنیاد مسکن برای حضور در شعب بنیاد شهر محل تقاضا دعوت خواهند شد.

به عبارت دیگر بنیاد مسکن متقاضیانی که خواستار ثبت نام مسکن ملی(به جز متقاضیان شهرهای جدید و شهرهای بالای 100 هزار نفر) هستند را به 10 گروه‌ تقسیم‌بندی کرده است که پیامک حاوی دعوت‌نامه برای ادامه ثبت نام به صورت مراجعه حضوری را از فردا 21 بهمن ماه تا روز 24 اسفند ماه ارسال می‌کند.

زمان‌بندی ارسال پیامک به متقاضیان از سوی بنیاد مسکن

در این خصوص بنیاد مسکن وظیفه انجام ثبت نام متقاضیان مسکن ملی را به عهده دارد و از فردا برای گروه اول پیامک خود را ارسال می‌کند تا در گروه‌های ده‌گانه به شعب بنیاد مسکن شهر محل تقاضا مراجعه کنند.

در خصوص مراجعه متقاضیان واجد شرایط جهت تشکیل پرونده در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر نیز برنامه زمان‌بندی از روز ۱۶ تا ۳۰ بهمن ماه تعیین شده است، اما تنها برای متقاضیان در استان ایلام از روز ۱۶ به بهمن ماه تا ۲۰ اسفند ماه در نظر گرفته شده است.

جدول زمان‌بندی ثبت نام برای متقاضیان مسکن ملی در شهرهای با جمعیت بالای 100 هزار نفر

درباره شهرهای جدید نیز، متقاضیان براساس جدول زمانی و ترتیب حروف الفبا که وزارت راه منتشر کرده، با مراجعه حضوری در شهرهای جدید مورد تقاضا از روز ۱۵ بهمن ماه آغاز شده و تا روز ۲۶ اسفند ماه ثبت نام خود را تکمیل کنند.

جدول زمان‌بندی ثبت نام برای متقاضیان مسکن ملی در شهرهای جدید

امتیاز مسکن ملی غیرقابل فروش

امروز شرکت عمران شهرهای جدید ایران نیز در اطلاعیه‌ای از ممنوعیت واگذاری امتیاز واحدهای طرح ملی مسکن خبر داده و اعلام کرده است که در صورت واگذاری امتیاز این قبیل افراد باطل می‌شود.(فارس)

در این اطلاعیه آمده است: «به اطلاع متقاضیان واجد شرایط برای اقدام ملی مسکن در شهرهای جدید کشور می‌رساند که واگذاری و انتقال امتیاز مسکن ملی به غیر، تحت هر یک از عناوین حقوقی، غیرمعتبر و ممنوع است و بر اساس مقررات پیگرد قانونی دارد. در صورت مبادرت به واگذاری امتیاز به غیر، علاوه بر اقدام قانونی علیه افراد متخلف، امتیاز آن‌ها باطل و افراد خریدار نیز از هیچ حقوقی بهره‌مند نخواهند شد.»

در اطلاعیه روز ۱۶ بهمن ماه مدارک مورد نیاز اعلام شده است که شامل اصل و فایل اسکن از اصل تمامی صفحات شناسنامه متقاضی و افراد تحت تکفل (فرمت JPG با حجم ۲۰۰k)، اصل و فایل اسکن از اصل کارت ملی متقاضی و افراد تحت تکفل (فرمت JPG با حجم ۲۰۰k)، اصل و فایل اسکن از اصل گواهی کفالت(سرپرستی) درصورت ضرورت (فرمت JPG با حجم ۲۰۰k)، اصل و فایل اسکن از اصل گواهی سابقه سکونت در پنج سال اخیر(گواهی اشتغال به کار، گواهی تحصیل فرزندان، سابقه بیمه) (فرمت JPG با حجم ۲۰۰k) و تعهدنامه محضری مبنی بر دارا بودن شرایط به شرح فایل پیوست.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند