ت
کد خبر: 174834

جابجایی مسافران هوایی ۱۹ درصد رشد یافته است

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه سال گذشته جابجایی مسافر در بخش هوایی کشور ۱۹ درصد رشد داشت، گفت: صنعت هوایی مسیر رقابتی شدن را طی می‌کند.

سرویس کسب‌وکار -

علی عابدزاده به مناسبت روز جهانی هواپیمایی کشوری و بزرگداشت روز دانشجو در جمع دانشجویان صنعت هواپیمایی افزود: دانشکده هواپیمایی، هویت صنعت حمل‌ونقل هوایی است و چنانچه این هویت از صنعت گرفته شود، در واقع شناسنامه و هویت خود را از بین برده‌ایم.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی ادامه داد: دانشکده صنعت هواپیمایی دارای دو بال علمی و حرفه‌ای‌گرایی است و باید همزمان با تقویت مباحث علمی، بال حرفه‌ای خود را تقویت کند.

وی با تاکید بر اینکه وظیفه داریم که برای علم و دانش هزینه کنیم و اگر سیاست‌گذاری ما درست باشد آینده خوبی پیش روی صنعت خواهد بود، تصریح کرد: ظرف ۴ تا ۵ سال اخیر ده‌ها شرکت دانش‌بنیان تشکیل شده و کارهای بزرگی توسط این شرکت‌ها صورت گرفته و خوشبختانه این دانش در حال ورود به صنعت هوایی است.

عابدزاده درباره جذب نیروهای انسانی در حال تحصیل به بازار کار صنعت حمل‌ونقل هوایی، گفت: بازار داخلی ایران بازاری ۵۰ میلیونی بوده و پاسخگوی دانشجویان فارغ‌التحصیل رشته‌های مرتبط با صنعت هوانوردی است.

وی افزود: شبکه داخلی در برخی مسیرها قابلیت افزایش چند برابری را دارد؛ به عنوان مثال مسیر پروازی کیش اکنون به ۱۴ نقطه متصل است و قابلیت اتصال به ۵۰ نقطه هوایی کشور را دارد.

وی با اشاره به رفع برخی موانع پیش رو برای ارتقای صنعت حمل‌ونقل هوایی خاطرنشان کرد: ساختار اقتصادی صنعت حمل‌ونقل هوایی در گذشته ساختار بیمارگونه‌ای بود و اجازه شکوفایی استعدادها را نمی‌داد اما خوشبختانه با آزادسازی نرخ بلیت و شبکه پروازی زمینه‌های سرمایه‌گذاری واقعی در صنعت فراهم شده است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری افزود: در کنار فشار تحریم‌ها که در طول سال‌های گذشته در سرعت حرکت به سمت توسعه تاثیرگذار بود، ما گرفتار بیماری واپسگرایی بودیم و سرمایه‌گذاران تمایلی برای ورود به این بخش نداشتند و صنعت هوایی جز صنایع زیان‌ده به شمار می‌رفت.

وی اظهار داشت: اما با آزادسازی نرخ بلیت هواپیما در طول ۲ سال گذشته، اکنون این بیماری از صنعت خارج شده و به بستر استاندارد بازگشتیم و به طور حتم تحولات شگرفی برای صنعت ایجاد خواهد شد، چرا که تاکنون این ساختار بیمارگونه باعث توقف توسعه صنعت شده بود.

عابدزاده با بیان اینکه صنعت هوایی مسیر رقابتی شدن را طی می‌کند، افزود: مدل اداره سازمان، خطوط هوایی و فرودگاه‌ها در حال تغییر است، به گونه‌ای که در سال گذشته شاهد رشد ۱۹ درصدی جابه‌جایی مسافر در بخش هوایی بودیم.

روز ۱۶ آذر در ایران به نام روز دانشجو نامگذاری شده است؛ این نامگذاری برای گرامیداشت مصطفی بزرگ‌نیا، احمد قندچی و مهدی شریعت‌رضوی سه دانشجویی است که در هنگام اعتراض به دیدار رسمی ریچارد نیکسون معاون رئیس‌جمهور وقت ایالات متحده آمریکا پس از کودتای ۲۸ مرداد، در تاریخ ۱۶ آذر ۱۳۳۲ در دانشگاه تهران کشته شدند.

 

منبع: ایرنا

گزیده‌های وب

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.04)
1254.4
0.51
مثقال طلا (%0.36)
555500
20,000
سکه امامی (%0.02)
1411700
3,000
دلار (%0.1)
4201
40
یورو (%0.24)
5048
120

در آکادمی تجارت بخوانید

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.