جان کری: ایران کشوری توسعه یافته است

جان کری: ایران کشوری توسعه یافته است

 جان کری وزیر خارجه آمریکا در لائوس درباره ایران گفت که این کشور، قدرتمند، توسعه یافته و با تاریخ چند هزار ساله است. به گزارش  فارس، وزیر خارجه آمریکا در اظهاراتی در لائوس، ایران را کشوری قدرتمند، توسعه یافته و با تاریخ چند هزار ساله خواند. جان کری برای شرکت در نشست کشورهای جنوب شرق

 جان کری وزیر خارجه آمریکا در لائوس درباره ایران گفت که این کشور، قدرتمند، توسعه یافته و با تاریخ چند هزار ساله است.
به گزارش  فارس، وزیر خارجه آمریکا در اظهاراتی در لائوس، ایران را کشوری قدرتمند، توسعه یافته و با تاریخ چند هزار ساله خواند.
جان کری برای شرکت در نشست کشورهای جنوب شرق آسیا به لائوس رفته است؛ اجلاسی که در حاشیه آن، وزیر خارجه آمریکا با همتای روس خود دیدار و درباره سوریه گفتگو کرده است.
به گزارش نیویورک تایمز، وزیر خارجه آمریکا در لائوس طی اظهاراتی به موضوع برنامه هسته‌ای کره شمالی و لزوم دست کشیدن پیونگ یانگ از برنامه نظامی هسته‌ای خود تاکید کرد.
جان کری از کره شمالی خواست که به نمونه برجام و مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ نگاه کرده و مطابق آن عمل کند.
دیپلمات آمریکایی گفته است که برنامه هسته‌ای کره شمالی، بسیار تحریک آمیز و نگران کننده است و در صورت عدم توقف آن، پیونگ یانگ باید منتظر «عواقبی» باشد.
جان کری با اشاره به برجام، گفت که «ایران، یک کشور قدرتمند و توسعه یافته که تاریخ هزاران ساله دارد»، تصمیم به عدم پیگیری سلاح‌های اتمی گرفته است.
وزیر خارجه آمریکا ادامه داد: «کره شمالی تنها کشوری در جهان است که در حال بی توجهی و رد کردن حرکت و جنبش بین‌المللی به سمت مسئولیت پذیری است و به توسعه سلاح اتمی خود و اقدامات تحریک آمیز ادامه می‌دهد».
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند