جریمه اخذ کمیسیون اضافه از رانندگان کامیون، تنها ۵۰۰ هزار تومان

جریمه اخذ کمیسیون اضافه از رانندگان کامیون، تنها ۵۰۰ هزار تومان
مدیران ارشد سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، از تشکیل کارگروه‌های رسیدگی به شکایات کامیون‌داران از پایانه‌های بار و شرکت‌های حمل‌ونقل، خبر دادند.

فرامرز مداح، معاون برنامه‎ریزی سازمان راهداری و حمل‎ونقل جاده‎ای در نشست خبری تشریح اقدامات انجام شده برای رسیدگی به مطالبات اخیر رانندگان کامیون اظهار داشت: مطالبات رانندگان به ۳ دسته تقسیم می‎شود که شامل مطالباتی است که مجلس باید به آنها رسیدگی کند. دسته دوم مطالباتی است که دستگاه‎های دولتی غیر از وزارت راه و دسته سوم مطالبات تحت پوشش سازمان راهداری است.

به گزارش تجارت‌نیوز،مداح ادامه داد: مجلس باید در خصوص اصلاح قانون سخت و زیان‎آور بودن شغل رانندگی، قانون جدید تصویب کرده یا قانون فعلی را اصلاح کند؛ چون در حال حاضر قانون موجود به دلیل ذکر ساعت کاری رانندگان در آن، قابل استفاده برای تبدیل شدن شغل رانندگی به شغل سخت و زیان‎آور نیست.

مداح ادامه داد: سایر دستگاه‎های دولتی مانند وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، موضوع اصلاح شرایط بیمه رانندگی و ایجاد تشکل‎های صنفی و وزارت صنعت معدن و تجارت نیز بحث تامین لاستیک و رونق کامیون برای راننده‎ها را در دستور کار دارند.

به گفته این مقام مسئول در سازمان راهداری، این سازمان برای رسیدگی به مطالبات راننده‎ها در خصوص افزایش کرایه حمل و نیز رسیدگی به شکایات آنها از شرکت‎های حمل‎و‎نقلی، کارگروه‎هایی را با حضور نمایندگان این صنف تشکیل داده است؛ ضمن اینکه راننده‎ها از برخی پایانه‎های بار شکایت دارند و مدعی هستند بارنامه به صورت عادلانه برای همه راننده‎ها صادر نمی‎شود. در این زمینه کارگروه، با تفکیک کامیون‎های ملکی متعلق به شرکت‎ها و کامیون‎های خودراننده احکامی را برای هر کدام صادر کرده است.

معاون برنامه‎ریزی سازمان راهداری ادامه داد: جلساتی را نیز با کانون شرکت‎های حمل‎و‎نقل کالا برای بیمه تکمیلی درمان رانندگان برگزار کردیم که مقرر شد این کانون، مسئولیت صدور بیمه تکمیلی درمان کامیون داران را بر عهده بگیرد.

وی همچنین از راه‌اندازی سامانه‌های پیامکی و تلفنی برای دریافت شکایات و انتقادات رانندگان از شرکت‌های حمل‌ونقل خبر داد.

مداح در خصوص افزایش تعرفه حمل بار برای کامیون‌های حامل فرآورده‌های نفتی گفت: رانندگان این دسته از کامیون‌ها نیز خواهان افزایش تعرفه حمل بار بودند که با توجه به اینکه مسئولیت این دسته از ناوگان به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی و سازمان برنامه و بودجه مربوط می‌شود، جلساتی را با این دو دستگاه برگزار کردیم ولی هنوز نرخ تعرفه حمل بار برای کامیون‌های حامل فرآورده‌های نفتی تعیین نشده است.

وی در خصوص توزیع سوخت میان کامیون‌داران بر اساس پیمایش اظهار داشت: این موضوع جزو مطالبات عمده رانندگان نبود چون تنها ۲ دسته از کامیون‌داران میزان سوخت تخصیص یافته آنها بر اساس پیمایش با کمبود مواجه می‌شد که شامل کامیون‌های فعال به صورت همزمان در حمل‌و‌نقل درون شهری و برون شهری و نیز کامیون‌های پرمصرف می‌شوند. در این خصوص برای مورد اول قرار شد بارنامه مشابه با آنچه برای تردد بین شهری صادر می‌شود به این کامیون‌ها نیز در خصوص فعالیت‌های درون شهری آنها صادر کنیم تا میزان سوخت تخصیصی آنها افزایش یابد. همچنین برای کامیون‌های پرمصرف که تعداد آنها بسیار کم است در حال اندیشیدن راه حل هستیم.

در ادامه این نشست، داریوش امانی، معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای درباره رسیدگی به مشکلات رانندگان کامیون گفت: با توجه به نوسانات ارزی اخیر، مهمترین مشکل کامیون داران گرانی قطعات یدکی و لاستیک و روغن موتور بود؛ ضمن اینکه به دلیل آنکه در ۳ سال اخیر تعرفه حمل بار افزایش نیافته بود، مطالباتی نیز در خصوص افزایش کرایه حمل داشتند.

وی ادامه داد: در گذشته شورای اقتصاد مصوبه‎ای در زمینه تعیین نرخ حمل به صورت توافقی داشت که بعدا این مصوبه لغو شد و تعرفه‎ها را سازمان راهداری اعلام می کرد؛ اما اخیرا معاون اول رئیس‎جمهور بار دیگر مصوبه نرخ توافقی را ابلاغ کرد.

امانی درباره بیمه تامین اجتماعی رانندگان یادآور شد: بر اساس قانون بیمه مصوب سال ۷۸ دولت باید ۵۰ درصد حق بیمه رانندگان را پرداخت می‎کرد که در چند ماه اخیر به دلیل مشکل کمبود نقدینگی دولت، پرداخت سهم دولت متوقف شده بود. در نتیجه برای رانندگان سابقه بیمه رد نمی‌شد. در حال حاضر این مشکل برطرف شده و سازمان تامین اجتماعی ۵۰ درصد سهم دولت را جزء مطالبات خود از دولت قرار داده است؛ ضمن اینکه قرار شد؛ از این پس ضریب حقوق بازنشستگی کامیون‌داران با ۱.۳ درصد محاسبه شود که به افزایش حقوق بازنشستگی رانندگان کامیون منجر خواهد شد.

معاون سازمان راهداری با اشاره به تشکیل کارگروه‌های تخصصی برای رسیدگی به اضافه کمیسیون دریافتی از رانندگان از سوی شرکت‌های حمل‌ونقل گفت: برای آنکه میزان اینگونه شکایات کمتر شود، قرار است بارنامه‌های صادره برای رانندگان به صورت شفاف و با ذکر کلیه عوارض و کسورات در آن صادر شود که تا ۲۰ روز آینده این سامانه طراحی و به رانندگان اطلاع رسانی می شود.

وی با تاکید بر اینکه افزایش کرایه حمل بار تا سقف ۲۰ درصد از اواخر اردیبهشت امسال ابلاغ شده بود که زمان آن به پیش از آغاز اعتراضات رانندگان برمی‌گردد، گفت: برای حل مشکل لاستیک و روغن موتور کامیون‌داران قرار شد لاستیک به صورت مستقیم و بدون واسطه از طریق صنوف و تشکل‌های رانندگان عملیاتی شود که همه سطوح ارشد دولت با این پیشنهاد سازمان راهداری موافقت کردند.

معاون حمل‌ونقل سازمان راهداری ادامه داد: فاز نخست اجرای تعیین تعرفه حمل‌ بار بر اساس تن-کیلومتر از ابتدای مردادماه اجرا می‌شود.

به گفته امانی: در ده سال گذشته میزان بار از مبادی حمل بار ۴۰ درصد افزایش داشته است اما تعداد ناوگان افزایش ۱۰۰ درصدی داشته که نشان می‌دهد در میزان عرضه و تقاضا توازن برقرار نیست.

در پایان این نشست بنی اسدی، مدیرکل حقوقی سازمان راهداری در خصوص رسیدگی به شکایات رانندگان حمل‌ونقل گفت: در گذشته ما منتظر دریافت شکایات از خود رانندگان بودیم که در موارد زیادی آنها به سازمان مراجعه نمی‌کردند اما پس از اعتراضات اخیر رانندگان، کارگروه‌های ویژه رسیدگی به پایانه‌های بار و شرکت‌های حمل‌ونقل تشکیل شده که مستقیما و بدون نیاز به دریافت شکایات از رانندگان به شرکت‌های حمل‌ونقل مراجعه و بارنامه‌ها را بررسی می‌کنند.

به گفته این مقام مسئول در سازمان راهداری، در صورتی که کمیسیون‌ها با تخلف از رانندگان اخذ شده باشد، بر اساس قانون در دفعات اول تا سوم بین ۱۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان جریمه می‌شوند و در دفعات بعدی به پلمب شرکت‌ها اقدام می کنیم.

 

منبع:مهر

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند