جزئیات قیمت‌ها در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز ۹۹/۵/7

جزئیات قیمت‌ها در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز ۹۹/۵/7

قیمت طلا و سکه امروز، بر خلاف رشد بهای طلای جهانی، کاهش یافت که بر این اساس قیمت سکه طرح جدید به یازده میلیون و ۴۱ هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا در معاملات روز سه‌شنبه تحت تاثیر افت ارزش دلار و انتظارات برای تداوم سیاست پولی تسهیلی بانک مرکزی آمریکا بیش از ۱.۵ درصد صعود کرد و به مرز ۲۰۰۰ دلار نزدیک شد.

به گزارش ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۱.۴ درصد افزایش یافت و به ۱۹۶۹ دلار و ۷۶ سنت رسید. بهای معاملات این بازار در ابتدا حدود ۴۰ دلار افزایش یافته و تا رکورد ۱۹۸۰ دلار و ۵۷ سنت صعود کرده بود اما موج سودگیری باعث عقب‌نشینی قیمت شد.

طلا در بیش از یک هفته گذشته بیش از ۱۳۰ دلار رشد قیمت داشته زیرا سرمایه‌گذاران انتظار دارند بانک مرکزی آمریکا سیاست فوق تسهیلی خود را در نشست هفته جاری تایید کند.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۱.۷ درصد افزایش، به ۱۹۶۳ دلار و ۳۰ سنت رسید.

نقره هم روند صعودی داشت و بهای هر اونس این فلز ۶.۴ درصد صعود کرد و به ۲۶ دلار و ۱۹ سنت رسید که بالاترین قیمت از آوریل سال ۲۰۱۳ بود.

به گفته مایکل مک کارتی، رییس استراتژیست شرکت سی‌ام‌سی مارکتس، یکی از عوامل اصلی افزایش قیمت طلا، ضعیف شدن ارزش دلار در آستانه نشست بانک مرکزی آمریکا بود که انتظار می‌رود موضع سیاست پولی فعلی خود را مورد تایید قرار دهد. همچنین نگرانی‌های جهانی فزاینده‌ای به خصوص در روابط آمریکا و چین وجود دارد. به‌علاوه تشدید شیوع ویروس کرونا به احیای اقتصادی ضربه می‌زند و فضای نقدینگی بالا هم باعث شده است خرید فلزات ارزشمند به گزینه منطقی برای سرمایه‌گذاران تبدیل شود.

شاخص دلار در پایین ترین حد دو سال اخیر ایستاد، زیرا سرمایه‌گذاران نگران صدمات ویروس کرونا به اقتصاد آمریکا بوده و منتظر تصویب بسته نجات مالی جدید دیگری هستند.

بر اساس گزارش رویترز، رشد قیمت طلا با وجود صعود بازارهای سهام حاصل شد.

جذابیت طلا به عنوان دارایی امن همچنین با وخامت روابط میان آمریکا و چین و ضعیف شدن امیدها به احیای اقتصادی سریع در شرایطی که شیوع ویروس کرونا هیچ نشانه‌ای از آهسته شدن ندارد، روی داد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۵ درصد افزایش، در ۹۵۰ دلار و ۱۳ سنت ایستاد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۹ درصد افزایش، ۲۳۳۱ دلار و ۷۶ سنت معامله شد.

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز سه‌شنبه 7 مرداد ساعت 18 با ۱۱ تومان افزایش نسبت به روز گذشته، 20،502 تومان‌ معامله شد.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز سه‌شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم ۲۰ هزار و 500 تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۹ هزار و 500 تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز سه‌شنبه 7 مرداد ساعت 18 با ۸ تومان کاهش نسبت به روز قبل، ۲۳،۴۹۴ تومان معامله شد.

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۶۸۵ تومان تعیین شد.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۲۳ هزار و 500 تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۲۲ هزار و 500 تومان است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت 18، قیمت سکه تمام طرح قدیم ده میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید یازده میلیون و ۴۱ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت سکه امامی نسبت به روز گذشته کاهش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، یک میلیون و ۶۵ هزار تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب ۳ میلیون و ۳۳۰ هزار تومان و یک میلیون و 700 هزار تومان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند