موضوعات داغ:

جزئیات پرداخت وام مسکن ۱۷۰ میلیون تومانی

جزئیات پرداخت وام مسکن ۱۷۰ میلیون تومانی

مدیر امور اعتباری بانک مسکن جزئیات پرداخت وام‌های مسکن ۱۳۰، ۱۴۰ و ۱۷۰ میلیون تومانی را تشریح کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمدحسن علمداری، مدیر امور اعتباری بانک مسکن با اشاره به افزایش سقف تسهیلات این بانک اظهار کرد: افزایش سقف تسهیلات، پذیرش وکالت، ارائه تسهیلات به‌شکل مشاع به سازندگان و پذیرش اعتبارسنجی از سازندگان طرف قرارداد، هم‌اکنون برای سازندگان و مالکان در بافت‌های فرسوده فراهم شده است.

او اصلی‌ترین قدم برای تسهیل ساخت‌وساز در بافت‌های فرسوده را تخصیص تسهیلات ساخت از محل اوراق اعلام کرد و افزود: بانک مسکن علاوه بر ارائه تسهیلات از محل وجوه اداره‌شده بانک، با ارائه تسهیلات از محل اوراق به‌منظور رونق دادن به ساخت‌وساز در بافت‌های فرسوده موافقت کرده است.

به‌گفته علمداری، در زمان حاضر مشکلات مربوط به وکالت برای مالکان و سازندگان حل شده است و بانک وکالت‌نامه را برای تخصیص اعتبار پذیرفته است. همچنین با توجه به اینکه پروژه‌ها در بافت‌های فرسوده به‌شکل مشارکتی انجام می‌شود مقرر شده است تا اعتبارسنجی علاوه بر مالکان، از سازندگان نیز پذیرفته شود. هم‌اکنون تسهیلات به‌شکل مشاع به سازندگان ارائه می‌شود و رقم تسهیلات نیز افزایش یافته است و به سازندگانی که دارای شرایط لازم باشند تسهیلات افزایش‌یافته، پرداخت می‌شود.

گفتنی است، مدیر امور اعتباری بانک مسکن رقم تسهیلات افزایش‌یافته در بافت‌های فرسوده را برای شهر تهران برای سازندگانی که فناوری‌های نوین ساخت را رعایت کنند ۱۷۰ میلیون تومان، برای مراکز استان‌ها در صورت حرفه‌ای‌ساز بودن ۱۴۰ میلیون تومان و برای سازندگان عادی ۷۰ میلیون تومان عنوان کرد.

علمداری این تسهیلات را برای مراکز استان‌ها به‌ترتیب ۱۶۰، ۱۳۰ و ۷۰ میلیون تومان و در شهر‌های کوچک نیز به‌ترتیب ۱۴۰، ۱۲۰ و ۷۰ میلیون تومان دسته‌بندی کرد.

او یادآور شد: رقم سود تسهیلات تنها برای ۵۰ میلیون تومان با سود ۹ درصد اعمال می‌شود و برای باقی‌مانده تسهیلات بسته به بدون سپرده و یا اوراق بودن آن‌ها به‌ترتیب با سود ۱۸ و ۱۷.۵ درصد محاسبه می‌شود.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند