موضوعات داغ:

جلسات مجلس تشکیل می‌شود / استفاده از فناوری دیجیتالی در شرایط حاد

جلسات مجلس تشکیل می‌شود / استفاده از فناوری دیجیتالی در شرایط حاد

لاریجانی گفت: قصد اصلی این است که در محل پارلمان با پروتکل جدید جلسه مجلس برگزار شود. اما اگر به احتمال بسیار اندک و با بروز  شرایط حاد این امکان فراهم نشد، از سیستم ارتباط دوسویه استفاده می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، رییس مجلس در حاشیه آزمایش سامانه فناوری دو سویه “مجلس یار” گفت: جلسات مجلس در محل پارلمان با پروتکل جدید برگزار می‌‌شود و فناوری ارتباط دوسویه تنها جنبه رزرو دارد تا به احتمال بسیار اندک در صورت بروز شرایط ، از سیستم ارتباط دوسویه استفاده شود.

علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شرایط کشور به خاطر شیوع ویروس کرونا شرایط ویژه‌ای است که ممکن است در طول قرن یک بار رخ دهد، گفت:  اصل بر این است که جلسه در محل پارلمان برگزار شود و در حال سامان دادن آن هستیم اما با توجه به نوع بیماری و مسری بودن آن، باید نحوه چینش افراد با پروتکل جدید باشد. در عین حال تمهیدات رزروی اندیشیده‌ایم که با فرض بروز شرایط حاد که تنها ۱۰ درصد احتمال دارد، از امکان فناوری دیجیتالی دو سویه استفاده کنیم.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه  اظهار داشت: قصد داریم سر موقع جلسه مجلس را دایر کنیم،  اما اگر شرایط حاد بود، می‌توان از امکان برگزاری جلسه به صورت ارتباط دوسویه استفاده کرد که یک بار مورد آزمایش قرار گرفت و اشکالات آن رفع شد و در حال حاضر تقریبا آماده است.

لاریجانی افزود: قصد اصلی این است که در محل پارلمان با پروتکل جدید جلسه مجلس برگزار شود که در جلسه امروز هیات رییسه مطرح خواهد شد، اما اگر به احتمال بسیار اندک و با بروز  شرایط حاد این امکان فراهم نشد، از سیستم ارتباط دوسویه استفاده می‌شود.

لاریجانی در ادامه تصریح کرد: متاسفانه از آنجایی که برگزاری انتخابات مجلس با شیوع ویروس کرونا همزمان شد و نمایندگان با تعداد زیادی از مردم در تماس بودند، به طور طبیعی حامل ویروس شدند که تست‌ها نیز نشان داد تعداد قابل توجهی از آنها با این ویروس درگیر شده‌اند که البته خوشبختانه خود را در منزل ایزوله کردند و مدتی خارج از دسترس بودند که باعث بهبودی آنها شد و برخی از نمایندگان نیز با مراجعه به بیمارستان بهبود یافتند و اکنون روی هم رفته وضع بهتری دارند.

لاریجانی در ادامه با بیان اینکه در گفتگوهایی که با استانداران داشتم متوجه شدم سطح درگیری با ویروس کاهش یافته است، عنوان کرد: سخت‌گیری در راه‌ها نیز به خاطر حفظ جان مردم است لذا از مردم می خواهم از سفر پرهیز کنند چرا که مسافرت‌ها باعث حاد شدن شرایط و سطح بیشتر درگیری بیمارستان‌ها می‌شود که مشکلات بزرگ‌تری را به وجود آورده و اقتصاد کشور را نیز مختل می‌کند و به بخش‌های مختلف لطمه می‌زند.

رییس مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه اگر موضوع شیوع ویروس کرونا هرچه زودتر برطرف شود اقتصاد ما نیز به روال عادی بازخواهد گشت، خاطرنشان کرد: از این رو هم اکنون از مردم می‌خواهم  صبر پیشه کرده و سکونت در منزل را با همه سختی‌ها تحمل کنند تا جان خود و خانواده‌شان را حفظ کنند. همچنین روز طبیعت امسال را در منزل بگذرانند چرا که رفتن به طبیعت در جمع‌های وسیع‌تر باعث سرایت ویروس می‌شود از این رو از مردم خواهش می‌کنیم توصیه‌های ستاد ملی مقابله با کرونا را جدی بگیرند.

منبع: ایسنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند