حجم مبنا و دامنه قیمتی شرکت‌ها در بورس بازنگری می‌شود

حجم مبنا و دامنه قیمتی شرکت‌ها در بورس بازنگری می‌شود

معاون بازار شرکت فرابورس ایران گفت: پیشنهادهایی را به سازمان بورس برای بازنگری در قانون حجم مبنا و دامنه قیمت، ارائه داده‌ایم که در دست بررسی است.

به گزارش تجارت‌نیوز، افسانه اروجی، معاون بازار شرکت فرابورس ایران، از بازنگری قانون حجم مبنا و دامنه قیمتی شرکت‌ها در سازمان بورس و اوراق بهادار خبر داد و درباره عرضه‌های اولیه‌های کوچک نیز گفت: هدف اصلی ما از عرضه اولیه، تامین مالی شرکت‌هاست و این نکته مهم نباید نادیده گرفته شود.

افسانی اروجی، در پاسخ به پرسشی مبنی بر این‌که سهامداران از عرضه‌های اولیه کوچک و پر نکردن حجم مبنا ناراضی هستند، آیا برنامه‌ای در این زمینه دارید، تصریح کرد:‌ پیشنهادهایی را به سازمان بورس برای بازنگری در قانون حجم مبنا و دامنه قیمت، ارائه داده‌ایم که در دست بررسی است.

وی ادامه داد: هم در مورد حجم مبنا و هم برای عرضه‌های اولیه پیشنهادهایی برای تجدید نظر در نوع عرضه شامل فرآیند عرضه، مبلغ تامین مالی توسط سهامدار عمده در چند روز اول و یا هفته‌های اول پس از عرضه ارائه داده‌ایم. سازمان بورس اوراق بهادار در حال بازنگری‌هایی در حجم مبنا و دامنه قیمتی است و نشست‌هایی را نیز در این زمینه برگزار می‌کند.

اروجی گفت: هرچند، نکته مهم در عرضه اولیه تامین مالی شرکت‌هاست اما سهامدار عمده معمولا بعد از عرضه اولیه، منابع مالی را برای رشد و توسعه به شرکت تزریق می‌کند. البته تلاش ما این است که بتوانیم سهام شرکت‌های بزرگ را نیز در فرابورس عرضه کنیم تا سهامداران به سود و انتفاع بیش‌تری دست یابند.

 

منبع: بورس فوری

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند