حج عمره برای ایران و ۳۳ کشور ممنوع شد

حج عمره برای ایران و ۳۳ کشور ممنوع شد

بر اساس اعلام ریاست امور دینی ترکیه که عربستان از پذیرفتن زائران ۳۳ کشور جهان از جمله ترکیه و ایران برای ادای مناسک حج عمره خودداری می‌کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، به گزارش «القدس العربی» چاپ لندن، ریاست امور دینی ترکیه با صدور بیانیه‌ای خاطرنشان کرد: وزارت حج و عمره عربستان دیروز از آغاز پذیرش هموطنان و افراد مقیم سخن به میان آورد و همچنین از امروز به تدریج از کشورهای مختلف جهان برای ادای مناسک حج عمره متقاضی می‌پذیرد.

ریاست مزبور خاطرنشان کرد: عربستان ادای مناسک عبادی در «مسجد الحرام» و «مسجد النبی» را مشروط به دریافت واکسن مورد تایید این کشور دانسته است.

ریاست یاد شده توضیح داد: مقامات سعودی روزانه ۶۰ هزار و ماهانه تقریبا ۲ میلیون عمره گذار را پذیرش خواهند کرد.

ریاست امور دینی تاکید کرد: در میان کشورهایی که انجام حج عمره برای آنها ممنوع اعلام شده نام ترکیه، آمریکا، امارات، اندونزی، پاکستان، ایران، هند، مصر و لبنان به چشم می‌خورد.

عربستان در اکتبر گذشته انجام مناسک حج عمره را پس از تقریبا ۷ ماه تعطیلی به دلیل شیوع ویروس کرونا از سرگرفت و به تقریبا ۲۰ هزار عمره گذار روزانه یعنی ۶۰۰ هزار نفر در ماه، اجازه ورود به مسجد الحرام را داد.

عربستان اخیرا شاهد افزایش میانگین افراد مبتلا به ویروس کرونا است. در مجموع تا شنبه شب ۵۳۲ هزار و ۷۸۵ مورد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده که از این میان ۸ هزار و ۳۲۰ نفر فوت کرده است.

منبع: اقتصاد آنلاین

آخرین اخبار مربوط حوزه اجتماعی را در صفحه جامعه تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند