حذف “تاکسی پیکان” در تهران از مهر ماه

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران بر حذف کامل تاکسی پیکان از چرخه حمل و نقل عمومی پایتخت تا ۲ ماه آینده تأکید کرد.میثم مظفر با بیان اینکه سازمان تاکسیرانی شهر تهران عزم جدی برای نوسازی ناوگان خود در سال جاری دارد، گفت: خوشبختانه در ۲ ماه گذشته یک جهش بسیار خوبی را در نوسازی تاکسی‌های
حذف “تاکسی پیکان” در تهران از مهر ماه

f892471b9f80338f23fb9139e8adc5ef_XL.jpgمدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران بر حذف کامل تاکسی پیکان از چرخه حمل و نقل عمومی پایتخت تا ۲ ماه آینده تأکید کرد.
میثم مظفر با بیان اینکه سازمان تاکسیرانی شهر تهران عزم جدی برای نوسازی ناوگان خود در سال جاری دارد، گفت: خوشبختانه در ۲ ماه گذشته یک جهش بسیار خوبی را در نوسازی تاکسی‌های فرسوده داشته‌ایم، به طوری که حجم قابل توجهی از ناوگان تاکسیرانی پایتخت نوسازی شده است.
به نقل از نسیم آنلاین، وی با اشاره به اینکه از خردادماه امسال بحث نوسازی تاکسی‌هایی که مدل ساخت آنان از سال ۱۳۸۵ به قبل بوده را به طور جدی در دستور کار قرار دادیم، تصریح کرد: در فاز نخست موفق شدیم در ۲ ماه گذشته نسبت به نوسازی ۱۰۰۰ دستگاه تاکسی اقدام کنیم.
مظفر خاطرنشان کرد: همچنین در دوهفته گذشته بیش از ۲ هزار دستگاه تاکسی فرسوده را از رده خارج و به جای آن خودروی صفر کیلومتر سمند و پژو ۴۰۵ تحویل رانندگان شده است.
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران با تاکید براینکه از خرداد ماه امسال تا به امروز حدود ۳۲۰۰ دستگاه تاکسی در پایتخت نوسازی شده است، عنوان کرد: ۲ هزار دستگاه از این تعداد را پیکان های فرسوده ناوگان تاکسیرانی تشکیل می دادند.
وی گفت: امیدواریم طی چند ماه آینده تمامی تاکسی های پیکان پایتخت را از چرخه حمل ونقل عمومی حذف و تردد این نوع تاکسی در شهرتهران به تاریخ بپیوندد.
مظفر در ادامه تاکید کرد: این الزام برای همه مالکان تاکسی پیکان وجود دارد که طی ۲ ماه آینده نسبت به نوسازی تاکسی خود اقدام کرده و خودرو جدید خود را تحویل بگیرند.
وی گفت: رانندگان تاکسی‌های پیکان پایتخت پس از این فرصت زمانی؛ دیگر امکان تردد در شهر تهران را نخواهند داشت و از طریق دوربین‌های سطح شهر اعمال جریمه خواهند شد.
مظفر در پایان با بیان اینکه امید داریم در سال ۹۵ یک رکورد بی نظیر را در نوسازی تاکسی‌های فرسوده شاهد باشیم، افزود: هم اکنون شهر تهران به تنهایی در صدر نوسازی ناوگان تاکسیرانی کشور قرار دارد. ۶۰ درصد خودروهای نوسازی شده در کل کشور متعلفق به نوسازی‌هایی بوده که سازمان تاکسیرانی شهر تهران انجام داده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز