ایران بروکر
رئیس سازمان بورس در گفتگو با تجارت‌نیوز اعلام کرد:

رفع اختلال هسته معاملات بورس به زودی / سامانه معاملات ملی بورس در راه است

تجارت نیوز

رئیس سازمان بورس می‌گوید: سه برنامه برای رفع مشکل هسته معاملاتی وجود دارد که این مشکلات ظرف دو تا سه ماه آینده برطرف می‌شود.در برنامه بلندمدت سامانه معاملات ملی را در نظر گرفته‌ایم که در این رابطه با دانشگاه تهران قرارداد بستیم تا مشکل را با استفاده از دانش بومی حل کنیم.

رئیس سازمان بورس در پاسخ به این پرسش که علت مشکل هسته معاملاتی چیست؟ به تجارت‌نیوز گفت: برای رفع مشکل هسته معاملاتی سه برنامه (کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت) در نظر داریم. در کوتاه‌مدت قرار است اقداماتی با شرکت‌های فناوری در سیستم فعلی انجام دهیم که ظرفیت فعلی معاملات را در بازار پاسخ دهد. این برنامه مشکل را بین دو تا سه ماه آینده حل می‌کند.

حسن قالیباف اصل افزود: برنامه میان‌مدت هم این است که یک منبع خارجی خریداری و قرار است که از آن استفاده ‌شود حال اینکه این برنامه چه زمانی اجرا شود، باید منتظر پاسخ طرف فروشنده باشیم. از سوی دیگر در برنامه بلندمدت سامانه معاملات ملی را در نظر گرفته‌ایم که در این رابطه با دانشگاه تهران قرارداد بستیم تا مشکل را با استفاده از دانش بومی حل کنیم.

او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا شیفت‌بندی معاملات دائمی است؟ اظهار کرد: شیفت‌بندی معاملات دائمی نیست و این شیفت‌بندی موقت است.

مطالعه کنید
عشقی: معاملات دو طرفه از امروز آغاز می‌شود
نظرات