حمایت مجلس از دولت برای افزایش بودجه عمرانی در لایحه بودجه ۹۷

حمایت مجلس از دولت برای افزایش بودجه عمرانی در لایحه بودجه ۹۷

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس از دولت در جهت افزایش بودجه عمرانی در لایحه بودجه سال آینده حمایت می‌کند.

محمد حسینی از دولت خواست که در تدوین لایحه بودجه 97، توجه جدی به تامین منابع مالی برای بودجه عمرانی داشته باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یکی از ضعف‌های دولت در تدوین لوایح بودجه سالانه را بی‌توجهی به بودجه عمرانی دانست و اظهار داشت: دولت باید نسیت به تخصیص منابع جهت بودجه‌‌های عمرانی کشور توجه و اهتمام ویژه‌ای داشته باشد، زیرا بی‌توجهی به این امر موجب تعطیلی تولید و عقب‌‌ماندگی کشور در بخش‌های تولیدی و صنعتی می‌شود.

نماینده مردم تفرش و آشتیان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مجلس از کمبود منابع بودجه‌ای کشور مطلع است، تصریح کرد: ما نسبت از کمبود منابع بودجه‌ای کشور بی خبر نیستیم، اما حداقل از دولت انتظار داریم که گام‌های اساسی برای تامین اعتبارات از محل‌های مختلف برای افزایش بودجه عمرانی کشور بردارد.

حسینی با بیان اینکه مجلس از دولت در جهت تامین منابع لازم به منظور افزایش بودجه عمرانی کشور در لایحه بودجه سال 97 حمایت می‌کند، اظهار داشت: مصارف غیرضروری متعددی در لوایح بودجه‌های سالانه پیش‌بینی می‌شود که با واقعیت‌های بودجه نیز سازگاری ندارد، بنابراین پیشنهاد بنده است که دولت در تدوین لایحه بودجه سال آینده از مخارج و مصارف اضافی کاسته و برنامه‌ای برای افزایش بودجه عمرانی کشور در نظر بگیرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در پایان یکی از فواید افزایش بودجه عمرانی کشور را رونق تولید و کاهشا وابستگی بودجه به نفت و نیز افزایش ثروت ملی عنوان کرد.

 

منبع: خانه ملت

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند