تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

۱۰ خبر مهم برای بازار ارز امروز / سیگنال‌هایی که نشان از ارزانی احتمالی دارند

۱۰ خبر مهم برای بازار ارز امروز / سیگنال‌هایی که نشان از ارزانی احتمالی دارند

قیمت دلار در شروع هفته جاری در حالی ۲۴۲۸۰ تومان در بازار رسید که این نرخ در پایان هفته گذشته ۲۳۹۵۰ تومان بود. اما آیا این روند ممکن است ادامه یابد؟ آخرین اخبار حاوی چه سیگنال‌هایی برای بازار ارز هستند؟

قیمت دلار در شروع هفته جاری در حالی ۲۴۲۸۰ تومان در بازار رسید که این نرخ در پایان هفته گذشته ۲۳۹۵۰ تومان بود. اما آیا این روند ممکن است ادامه یابد؟ آخرین اخبار حاوی چه سیگنال‌هایی برای بازار ارز هستند؟ در این گزارش ۱۰ خبر مهم و احتمالا اثرگذار بر بازار ارز را ملاحظه کنید:

ـ رئیس‌جمهور گفت: براساس گفته مسئولین، در سال آینده به واکسن ایرانی می‌رسیم و واکسیناسیون با واکسن‌های داخلی انجام خواهد شد.

ـ درحالی‌که دولت و مجلس به‌طور همزمان از حذف ارز کالاهای اساسی برای سال آینده و تک‌نرخی شدن آن خبر می‌دادند، براساس اطلاعیه‌ای که شرکت بازرگانی دولتی ایران صادر کرده نرخ ارز برخی کالاهای اساسی از جمله روغن برای سال آینده حذف نخواهد شد.

ـ تفاهم‌نامه همکاری موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی و دانشگاه علوم پزشکی ایران برای اجرای مرحله آزمایش انسانی واکسن ایرانی کرونا با نام رازی کُوو فارس امضا شد.

ـ سفیر آمریکا در روسیه از گفت‌وگوی کشورش با مسکو درباره بازگشت به توافق هسته‌ای خبر داد.

ـ معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه سیاست دولت در حمایت از ارز ۴۲۰۰ تومانی برای کالاهای اساسی در حال بررسی است، گفت: تلاش خواهیم کرد تا هیچ کمبودی در زمینه کالا‌های اساسی ایجاد نشده و زندگی مردم دچار تنش نشود.

ـ رئیس اتاق بازرگانی ایران و گرجستان گفت: گرجستان در ماه‌های گذشته چه از طریق کامیون‌های ایرانی و چه به وسیله کامیون‌های گرجی از ورود کالاهای ایرانی ممانعت به عمل آورده و رفع این ممنوعیت نیازمند مذاکراتی در سطح مسئولان ارشد دیپلماسی کشور است.

ـ دیروز سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۶هزار و ۳۱۷ مورد جدید کووید۱۹ در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد. متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۸۲ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری به ۵۷ هزار و ۸۸۹ نفر رسید.

ـ «فیصل بن فرحان آل سعود»، وزیر امور خارجه عربستان سعودی گفته که کشورش پرونده هسته‌ای ایران و چالش‌های دیگر را با دولت جدید آمریکا بررسی خواهد کرد.

ـ مهرداد عمادی، کارشناس روابط خارجی درباره احتمال مذاکره ایران و آمریکا در گفتگو با تجارت‌نیوز گفته است: شما هیچ وقت یکباره به این مذاکرات بر نمی‌گردید. پیش از بازگشت تماس‌هایی هست که به آن تماس‌ها، گفتگوهای آماده‌سازی می‌گویند.

ـ محمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان در نشست خبری مشترک با چاوش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه گفت: روابط با ترکیه برای ما بسیار مهم است. با رفتن دولت تروریست دونالد ترامپ امیدواریم که روابط کشورهای منطقه به حالت عادی خود بازگردد. اکنون وظیفه آمریکاست که به برجام بازگردد و تعهدات خود را اجرا کند.

آخرین نرخ ارز را در صفحه قیمت دلار دنبال کنید.

 

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند