خرید بلیط هواپیما مشهد چارتری بهتر است یا سیستمی؟

خرید بلیط هواپیما مشهد چارتری بهتر است یا سیستمی؟

خرید بلیط هواپیما مشهد از ره بال آسمان، تضمینی برای داشتن سفری مطمئن و بی‌دغدغه برای شماست. در این مطلب با انواع بلیط هواپیما مشهد آشنا می‌شوید.

کلان‌شهر مشهد، روزانه مسافران زیادی دارد که اکثریت آن‌ها به‌علت راحتی در سفر و کوتاه کردن مدت زمان سفر، استفاده از هواپیما و خرید بلیط هواپیما مشهد را بیشتر می‌پسندند. مشهد یکی از شهرهای بزرگ ایران است که تقریباً در تمامی ایام سال، مملو از مسافران ایرانی و خارجی است. وجود بارگاه امام هشتم شیعیان امام رضا(ع) باعث شده تا زائران زیادی برای زیارت وارد این شهر شوند. البته کلان‌شهربودن مشهد به جذب مسافرانی که برای انجام امور کاری به آن سفر می‌کنند نیز بی‌تأثیر نبوده است.

اگر قصد خرید بلیط هواپیما مشهد را دارید، همراه این مطلب باشید تا درباره بلیط هواپیما مشهد بیشتر بدانید.

انواع بلیط هواپیما مشهد

مسافران برای سفر به مشهد باید یکی از انواع بلیط هواپیما مشهد را خریداری کنند.

بلیط چارتر مشهد

مشهد یکی از شهرهای پررفت‌وآمد با ترافیک بالای مسافران است که از این رو متقاضیان زیادی برای بلیط هواپیما برای این مسیر وجود دارد؛ به همین دلیل چارترکنندگان متعددی در مسیر مشهد فعالیت می‌کنند که سبب محبوبیت بلیط چارتر مشهد در نزد مسافران شده است.

بلیط چارتر مشهد، در واقع بلیطی است که چارترکننده با پیش‌خریدکردن تمامی بلیط یک هواپیما آن را ایجاد می‌کند. قیمت‌گذاری روی این نوع بلیط بر عهده چارترکننده است و می‌تواند با در نظر گرفتن تعرفه مشخص شده از سوی سازمان هواپیمایی کشوری، قیمت بلیط را تعیین کند. نوسان قیمتی، بلیط چارتر مشهد به دلیل آن است که با افزایش یا کاهش میزان متقاضیان، محدوده قیمتی آن نیز تغییر می‌کند. به‌طور مثال در ایام مسافرخیز مشهد و به‌علت حجم بالای متقاضیان، بلیط چارتر گران فروخته می‌شود؛ اما در ایام کم مسافر این نوع بلیط ارزان‌تر به فروش می‌رسد.

بهترین زمان خرید بلیط چارتر مشهد

قبل از اینکه بخواهیم برایتان از بهترین زمان خرید بلیط سفر به مشهد بگوییم، قصد داریم تعریفی کلی از بلیط چارتر هواپیما داشته باشیم. برخلاف بلیط سیستمی که ایرلاین آن را قیمت‌گذاری می‌کند و به فروش می‌رساند، بلیط چارتر را چارترکننده از ایرلاین پیش‌خرید می‌کند و با قیمت‌گذاری مطابق سیاست‌های داخلی و زیر نظر سازمان هواپیمایی کشوری، شروع به فروش بلیط‌های چارتر می‌کند. در این بین هرچه تقاضا برای سفر به مشهد بیشتر باشد، قیمت بلیط چارتر مشهد هم گران تر است؛ اما در ایام کم‌مسافر، احتمال خالی‌ماندن تعدادی از صندلی‌های پرواز چارتر وجود دارد. بنابراین چارترکننده برای ضرر کمتر، با کاهش قیمت بلیط چارتر مشهد، سعی می‌کند مسافران بیشتری را جذب کند. با این حساب بهترین زمان خرید بلیط چارتر مشهد که ارزان هم باشد، روزهای کم‌مسافر سال است.

بلیط سیستمی مشهد

بلیط سیستمی مشهد مناسب افرادی است که تاریخ دقیق سفر آن‌ها به مشهد مشخص شده و می‌خواهند بلیط را از مدت‌ها قبل از پرواز خریداری کنند. برنامه پروازی بلیط سیستمی از مدت‌ها قبل از هر پرواز توسط شرکت‌های هواپیمایی برنامه‌ریزی می‌شود که امکان رزرو آن از چندین ماه قبل هم وجود دارد.

بلیط سیستمی در نتیجه برنامه‌ریزی‌های سالانه شرکت‌های هواپیمایی در مسیرهای پروازی که فعال هستند به وجود می‌آید. ایرلاین‌ها به‌صورت مستقیم برنامه پرواز سیستمی را می‌چینند و بعد از قیمت‌گذاری آن را خود به فروش می‌رسانند. بلیط سیستمی نوسان قیمتی کمتری دارد؛ اما هر چه به تاریخ پرواز نزدیک شود با قیمت گران‌تری فروخته می‌شود. درحالی‌که هر چقدر زمان خرید بلیط سیستمی دورتر از تاریخ پرواز باشد، ارزان خریدن آن محتمل‌تر است.

بلیط لحظه آخری مشهد

بلیط لحظه آخری مشهد را باید مناسب افرادی دانست که به‌صورت ناگهانی مجبور به سفر به مشهد شده و باید خود را فوراً به آخرین پرواز روز برسانند. . بلیط لحظه آخری مشهد، در واقع همان بلیط‌های سیستمی و چارتر هستند که به فروش نرفته‌اند و اصطلاحاً به آن‌ها بلیط روز گفته می‌شود. با نزدیک شدن به ساعت پرواز و خالی‌ماندن صندلی‌های یک هواپیما، بلیط‌ها به‌صورت لحظه آخری درآمده تا شرکت‌های هواپیمایی و آژانس‌های چارترکننده متحمل ضرر نشوند و بلیط هواپیما خود را به فروش برسانند.

اگر به دنبال خرید بلیط لحظه آخری مشهد هستید، کافی است وارد سایت ره بال آسمان شوید و بعد از انتخاب مبدا، مقصد را مشهد انتخاب کنید و تاریخ را تاریخ روز جاری انتخاب کنید؛ پس از کلیک روی دکمه جستجو، لیست کاملی از پرواز های لحظه آخری مشهد برای شما نمایش داده می‌شوند.

مسیرهای پرتردد پروازی مشهد

در ادامه به معرفی مسیرهای پرتردد پروازی مشهد می‌پردازیم.

بلیط هواپیما تهران مشهد

از مبدأ تهران روزانه پروازهای منظمی به مقصد مشهد برقرار می‌شود که ایرلاین‌ها و چارترکنندگان اقدام به فروش بلیط هواپیما تهران مشهد در غالب بلیط سیستمی و بلیط چارتری می‌کنند. مسافران، پرواز هوایی خود را از فرودگاه مهرآباد تهران به مقصد فرودگاه هاشمی نژاد مشهد انجام می‌دهند.

مسافران تهرانی برای آنکه بلیط هواپیما مشهد را ارزان‌تر بخرند، لازم است تا به نکات بسیار ریزی توجه کنند. انتخاب ایامی که در تعطیلات مذهبی و رسمی نیست برای سفر به مشهد بسیار مهم است. همچنین روزهای وسط هفته بلیط هواپیما ارزان‌تر است. ساعت پروازی نکته مهم دیگری است که مسافران توجه کمتری به آن دارند؛ اما در خرید ارزان بلیط هواپیما تأثیر زیادی دارد. ساعات پروازی صبح خیلی زود یا نیمه‌شب، مسافران کمتری برای پرواز دارد و همین کم‌بودن متقاضی باعث کاهش قیمت می‌شود و زمان خوبی برای خرید بلیط هواپیما تهران مشهد است.

بلیط هواپیما اصفهان مشهد

اصفهان و مشهد دو شهر توریست پذیر ایران با موقعیت‌های خاص گردشگری هستند که هر ساله مسافران زیادی از سراسر ایران و جهان راهی این دو شهر می‌شوند. از شهر اصفهان، مسافران فراوانی برای زیارت به مشهد سفر می‌کنند که به‌علت مسافت زیاد بین این دو شهر، خرید بلیط هواپیما اصفهان مشهد ایده مناسبی به نظر می‌رسد؛ زیرا مدت زمان پرواز اصفهان تا مشهد تنها یک ساعت و 15 دقیقه است.

جوانب احتیاط را رعایت کنید. قبل از خرید بلیط هواپیما مشهد شرایط مربوط به کنسلی و استرداد وجه بلیط هواپیما را به‌خوبی مطالعه کنید. هر ایرلاین و چارترکننده قوانین مطابق با سیاست‌های خود را در قبال کنسلی بلیط و استرداد وجه، تعیین کرده‌اند.

بلیط هواپیما شیراز مشهد

سالانه مسافران زیادی از شیراز برای زیارت بارگاه امام هشتم (ع) و شرکت در مناسب‌های مذهبی وارد شهر مقدس مشهد می‌شوند. دوری این دو شهر از یکدیگر زائران را به استفاده از هواپیما برای سفر ترغیب می‌کند تا با خرید بلیط هواپیما شیراز مشهد در زمان مدنظر به مشهد بروند.

آن دسته از مسافران که همراه کودکان خردسال زیر 12 سال سفر می‌کنند، هنگام خرید بلیط هواپیما شیراز مشهد باید دقت بیشتری به خرج دهند؛ زیرا در بلیط چارتر، قیمت بلیط یا صندلی کودک با بزرگ‌سال فرقی ندارد و برای هر دو باید قیمت یکسانی پرداخت کرد. درحالی‌که این قضیه در بلیط سیستمی متفاوت بوده و قیمت بلیط کودکان کمتر از بزرگ‌سال است.

بلیط هواپیما تبریز مشهد

مسافران تبریزی برای سفر به مشهد می‌توانند از مسیرهای دسترسی گوناگونی اقدام به سفر کنند؛ اما استفاده از هواپیما به‌علت راحتی و کوتاه‌کردن مدت زمان سفر، بیشتر باب میل مسافران است. تبریزی‌ها برای انجام فعالیت‌های گوناگون ازجمله زیارت از بارگاه رضوی، بازید از مکان‌های تفریحی و گردشگری به مشهد سفر می‌کنند که همین امر سبب فروش بالای بلیط هواپیما تبریز مشهد شده است.

مسافران برای خرید ارزان بلیط هواپیما تبریز مشهد، بهتر است به سراغ خرید اینترنتی بروند. با خرید آنلاین انتخاب‌های فراوانی برای هر مسافر ایجاد می‌شود که آن‌ها را به خریدی مقرون‌به‌صرفه نزدیک می‌کند. به همین خاطر بایستی سایت‌های مطمئنی مثل ره بال آسمان را مرتب چک کرد تا بتوان ارزان‌ترین بلیط هواپیما مشهد را خرید.

قیمت بلیط هواپیما مشهد

مشهد یک شهر با ترافیک بالای گردشگران از سراسر ایران و همچنین کشورهای همسایه به‌ویژه عراق است. از این رو این عوامل و دلایل متعدد دیگری بر محدوده قیمتی بلیط هواپیما مشهد تأثیر می‌گذارند. ازجمله عوامل تأثیرگذار بر قیمت بلیط هواپیما که مسافران باید بدان توجه کنند شامل پارامترهای زیر می‌شود:

  1. فاصله مبدأ تا مقصد؛
  2. کلاس پروازی (اکونومی و بیزینس)؛
  1. شرکت هواپیمایی؛
  2. روز (ایام تعطیل و آخر هفته‌ها)؛
  1. نوع بلیط (چارتر، سیستمی و لحظه آخری).

 بهترین زمان خرید بلیط ارزان هواپیما مشهد

موقعیت بسیار خاص مشهد باعث شده که پیداکردن بهترین زمان خرید بلیط ارزان هواپیما مشهد مقوله پیچیده‌ای باشد. وجود بارگاه امام رضا(ع) سبب شده تا زائران زیادی از نقاط مختلف ایران و همچنین کشورهای گوناگون و همسایه، روزانه به مشهد سفر کنند. از طرف دیگر افراد فراوانی برای انجام امور کاری وارد مشهد می‌شوند. به همین دلیل است که حجم مسافران این مسیر پروازی بالا بوده و یافتن بلیط هواپیما ارزان مشهد کمی سخت می‌شود.

مسافران برای خرید ارزان بلیط هواپیما مشهد باید ایامی در سال را انتخاب کنند که مسافران کمتری تمایل به سفر دارند. فصل زمستان، ایام غیر تعطیل و روزهای وسط هفته زمان مناسبی برای خرید ارزان بلیط هواپیما مشهد است.

با مراجعه به سایت ره بال آسمان می‌توانید انواع بلیط هواپیما مشهد را از نظر قیمت مقایسه کرده و مناسب‌ترین آن را خریداری کنید.

معرفی فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد

فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی نژاد مشهد به علت جابه‌جایی حجم بسیار بالای مسافران در مبادی ورودی و خروجی ایران، رتبه نخست بیشترین تعداد پروازهای روزانه را دارا است. همچنین این فرودگاه جایگاه دوم پررفت‌وآمدترین فرودگاه ایران را بعد از فرودگاه بین‌المللی مهرآباد دارد. فرودگاه هاشمی نژاد در حال حاضر دارای دو ترمینال برای پروازی‌های داخلی و خارجی است که بیش از 14 شرکت داخلی و 16 شرکت خارجی در آن پرواز دارند.
فرودگاه هاشمی نژاد علاوه بر امکانات رفاهی، دارای خدمات اجاره خودرو، پارکینگ طبقاتی و دسترسی آسان به خط یک مترو مشهد است.

ایرلاین‌هایی که در این مسیر پروازی فعالیت دارند

پرترافیک‌بودن مسیرهای پروازی این مقصد باعث شده که ایرلاین‌های معتبر داخلی و خارجی در آسمان مشهد حضور داشته باشند.

این ایرلاین‌ها شامل اترک، ایران ایر، آسمان، قشم ایر، آتا، ماهان، معراج، کیش ایر، ایرعربیا، امارات و فلای دبی می‌شود.

بلیط هواپیما مشهد را به چه صورت خریداری کنیم؟

بهترین روش پیش روی شما برای خرید بلیط هواپیما مشهد، خرید اینترنتی است. شما در خرید اینترنتی بلیط هواپیما انتخاب‌های وسیعی از پروازهای تاریخ مدنظر خود دارید که می‌توانید مناسب‌ترین قیمت را پیدا کنید؛ اما انتخاب یک سایت مطمئن مانند ره بال آسمان بستری امن برای خرید آنلاین فراهم می‌کند تا با خیالی راحت اقدام کنید.

ویژگی‌های ره بال آسمان

  1. راحتی استفاده از سایت؛
  2. فروش بی‌واسطه بلیط هواپیما که افزایش قیمت بر روی آن اعمال نمی‌شود؛
  3. پشتیبانی 24ساعته؛
  4. امکان کنسلی بلیط هواپیما مشهد و استرداد وجه به‌صورت آنلاین و تلفنی.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند