ایران بروکر

خرید تضمینی گندم به ۴ میلیون تن رسید

خرید تضمینی گندم

نایب‌رئیس بنیاد توانمندسازی گندمکاران گفت: بنا بر آخرین آمار تا کنون خرید تضمینی گندم از ۱۶ تا ۱۷ استان تولیدی به مرز ۴ میلیون تن رسیده است.

نایب‌رئیس بنیاد توانمندسازی گندمکاران گفت: بنا بر آخرین آمار تا کنون خرید تضمینی گندم از ۱۶ تا ۱۷ استان تولیدی به مرز ۴ میلیون تن رسیده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، علیقلی ایمانی، نایب‌رئیس بنیاد توانمندسازی گندمکاران درباره آخرین وضعیت خرید تضمینی گندم اظهار کرد: بنابر آخرین آمار تا کنون خرید تضمینی گندم از ۱۶ تا ۱۷ استان تولیدی به مرز ۴ میلیون تن رسیده است.

وی از پرداخت ۹۰ درصد مطالبات گندمکاران خبر داد و گفت: تاکنون رقمی حدود ۶ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان از بهای گندم خریداری شده پرداخت و مابقی در روز‌های آتی به حساب گندمکاران واریز می‌شود.

ایمانی با اشاره به اینکه امسال در پرداخت مطالبات مشکلی نداریم، بیان کرد: اگرچه میزان خرید برابر با مدت مشابه سال قبل است، اما روند پرداخت با سال گذشته قابل قیاست نیست، مسئولان همچنان قول دادند که روند کنونی پرداخت تا پایان فصل خرید همچنان ادامه یابد.

نایب‌رئیس بنیاد توانمندسازی گندمکاران با بیان اینکه برداشت گندم تا دهه دوم شهریور ادامه خواهد داشت، اظهار کرد: در حال حاضر فصل خرید از مناطق گرم به پایان رسیده، مناطق معتدل در حال برداشت هستند و در روز‌های آتی خرید از مناطق سرد آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: در ابتدای فصل برداشت، بسیاری از دلالان و واسطه‌ها با وعده خرید گندم با نرخ‌های بالاتر آب در آسیاب دشمن می‌ریختند تا کشاورزان گندم تولیدی را به دولت تحویل ندهد که خوشبختانه با پرداخت به موقع مطالبات، کشاورزان به به امر تحویل گندم به سیلو‌های دولتی امیدوار شدند.

نایب‌رئیس بنیاد توانمند سازی گندمکاران افزود: در حال حاضر بنیاد گندمکاران با پیگیری‌های مکرر به منظور ایجاد انگیزه در میان کشاورزان درصدد است تا قیمت گندم افزایش یابد، بنابراین به گندمکاران توصیه می‌شود که از فروش گندم به دلالان اجتناب کنند تا سود حاصل از این امر به جیب آن‌ها نرود.

مطالعه کنید
واکنش‌ها به افزایش سن بازنشستگی/ نگرانی از آینده صندوق‌ها

ایمانی در پایان با اشاره به اینکه نیازی به واردات گندم نداریم، تصریح کرد: با توجه به شرایط مساعد اقلیمی امسال مزارع گندم از رویش مناسبی برخوردار است؛ به طوری‌که امسال برای چهارمین سال متوالی خودکفایی گندم استمرار خواهد یافت.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظرات