ایران بروکر
خبر مهم : چگونه در سامانه یکپارچه خودرو ثبت‌نام کنیم؟

خرید تضمینی گندم به ۹.۴ میلیون تن رسید

bc395a66c9c941954f166b2fd6bbec25_XL.jpg

معاون شرکت بازرگانی دولتی با بیان اینکه نیمی از مطالبات گندم کاران به دلیل عدم تأمین اعتبار پرداخت‌نشده است گفت: تا به امروز ۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری‌شده که در مقایسه با سال گذشته یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن افزایش‌یافته است. عباس معروفان در خصوص آخرین وضعیت خرید تضمینی

bc395a66c9c941954f166b2fd6bbec25_XL.jpg

معاون شرکت بازرگانی دولتی با بیان اینکه نیمی از مطالبات گندم کاران به دلیل عدم تأمین اعتبار پرداخت‌نشده است گفت: تا به امروز ۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری‌شده که در مقایسه با سال گذشته یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن افزایش‌یافته است.
عباس معروفان در خصوص آخرین وضعیت خرید تضمینی گندم اظهار کرد: خرید تضمینی گندمی که تا به این لحظه انجام شده حدود 12 هزار میلیارد تومان معادل 9 میلیون 400 هزار تن است.
وی افزود: تا به امروز نیمی از مطالبات گندم کاران پرداخت‌شده‌ و پرداخت بقیه این مطالبات نیز در نوبت قرار دارد که با تأمین اعتبار توسط دولت به ترتیب تاریخ تحویل محصول تسویه می‌شود.
معاون بازرگانی شرکت بازرگانی دولتی ایران ادامه داد: میزان گندم خریداری‌شده یک میلیون و 400 هزار تن از سال گذشته بیشتر است که پیش بینی می‌شود تا پایان فصل برداست یک و نیم میلیون تن دیگر گندم از کشاورزان خریداری شود.
به گزارش تسنیم،وی با بیان اینکه خرید تضمینی گندم تا مهر ماه به پایان می‌رسد تصریح کرد: امیدواریم که یک هفته بعد از آخرین محصول خریداری شده از کشاورزان، تسویه‌حساب آنها نیز انجام می‌شود.
بنابر این گزارش عدم تحویل به‌موقع پول خرید تضمینی گندم نارضایتی هایی را در میان فعالان بخش ایجاد کرده است و تا به امروز چند تن از زارعان با تسنیم تماس گرفته‌ و گلایه‌های خود را ابراز داشته‌اند.
گفتنی است، دلیل عدم پرداخت نیمی از مطالبات گندکاران، عدم تأمین اعتبارات لازم توسط دولت است.
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند