خواسته وزیر مالی فرانسه از اروپا در مورد تحریم‌های ایران

وزیر مالی فرانسه گفت که کشورش به دنبال این است که آیا اتحادیه اروپا می‌تواند ضررهای شرکت‌های اروپایی را که به علت تجارت با ایران مورد تحریم آمریکا قرار گرفته‌اند، جبران کند یا خیر.

خواسته وزیر مالی فرانسه از اروپا در مورد تحریم‌های ایران

وزیر مالی فرانسه اعلام کرد: اروپا ضرر شرکت‌ها از تحریم آمریکا علیه ایران را جبران کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از رویترز؛ برونو لو ماریه، وزیر مالی فرانسه گفت که کشورش به دنبال این است که آیا اتحادیه اروپا می‌تواند ضررهای شرکت‌های اروپایی را که به علت تجارت با ایران مورد تحریم آمریکا قرار گرفته‌اند، جبران کند یا خیر.

لو ماریه با اشاره به قوانین اروپا از ۱۹۹۶ که به گفته او به اتحادیه اروپا اجازه می‌داد برای حفاظت از شرکت‌های اروپایی در برابر تحریم‌های آمریکا، مداخله کند، اضافه کرد: فرانسه از اتحادیه اروپا می‌خواهد مواضع محکم‌تری در این حوزه اتخاذ کند.

در ۱۹۹۶، وقتی‌که ایالات‌متحده سعی کرد شرکت‌های خارجی‌ را که با کوبا تجارت دارند، مجازات کند، ضمن اینکه اتحادیه اروپا با تهدید به تحریم‌های تلافی‌جویانه، باعث شد تا آمریکا عقب‌نشینی کند.

پس از خروج دونالد ترامپ از توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ ایران، شرکت‌های اروپایی‌ای که با ایران تجارت می‌کنند با خطر تحریم‌های آمریکا روبرو هستند.

لو ماریه روز یکشنبه، به سی‌نیوز تی‌وی و یوروپ وان ردیو گفت: آیا ما به ایالات‌متحده اجازه خواهیم داد پلیس اقتصادی جهان باشد؟ پاسخ منفی است.

 

منبع: مهر


این مطلب را به اشتراک بگذارید