کد خبر: 250536

خواسته وزیر مالی فرانسه از اروپا در مورد تحریم‌های ایران

وزیر مالی فرانسه گفت که کشورش به دنبال این است که آیا اتحادیه اروپا می‌تواند ضررهای شرکت‌های اروپایی را که به علت تجارت با ایران مورد تحریم آمریکا قرار گرفته‌اند، جبران کند یا خیر.

سرویس اقتصاد جهان -

وزیر مالی فرانسه اعلام کرد: اروپا ضرر شرکت‌ها از تحریم آمریکا علیه ایران را جبران کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از رویترز؛ برونو لو ماریه، وزیر مالی فرانسه گفت که کشورش به دنبال این است که آیا اتحادیه اروپا می‌تواند ضررهای شرکت‌های اروپایی را که به علت تجارت با ایران مورد تحریم آمریکا قرار گرفته‌اند، جبران کند یا خیر.

لو ماریه با اشاره به قوانین اروپا از ۱۹۹۶ که به گفته او به اتحادیه اروپا اجازه می‌داد برای حفاظت از شرکت‌های اروپایی در برابر تحریم‌های آمریکا، مداخله کند، اضافه کرد: فرانسه از اتحادیه اروپا می‌خواهد مواضع محکم‌تری در این حوزه اتخاذ کند.

در ۱۹۹۶، وقتی‌که ایالات‌متحده سعی کرد شرکت‌های خارجی‌ را که با کوبا تجارت دارند، مجازات کند، ضمن اینکه اتحادیه اروپا با تهدید به تحریم‌های تلافی‌جویانه، باعث شد تا آمریکا عقب‌نشینی کند.

پس از خروج دونالد ترامپ از توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ ایران، شرکت‌های اروپایی‌ای که با ایران تجارت می‌کنند با خطر تحریم‌های آمریکا روبرو هستند.

لو ماریه روز یکشنبه، به سی‌نیوز تی‌وی و یوروپ وان ردیو گفت: آیا ما به ایالات‌متحده اجازه خواهیم داد پلیس اقتصادی جهان باشد؟ پاسخ منفی است.

 

منبع: مهر

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.