اکسکوینو
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

فروش جدید خودروهای ملی / لیست خودروهای حراج شده ایران‌خودرو

رانا پلاس

با وجود زیان ۸۰ هزار میلیارد تومانی همچنان خودروسازان اصرار به ادامه طرح پیش‌فروش خودرو دارند تا عده‌ای محدود از طریق قرعه‌کشی از یارانه آنها بهره ببرند.

به گزارش تجارت‌نیوز، خودروسازان اوضاع خوبی ندارند؛ ۸۰ هزار میلیارد تومان زیان از یک سو و وجود ۱۰۰ هزار خودرو ناقص در پارکینگ آنها از سوی دیگر همه نشان از بحرانی بودن وضعیت آنها دارد. با این حال همچنان اصرار به اجرای طرح پیش‌فروش دارند که در آن عده‌ای محدود از یارانه خودرو بهره ببرند.

این بار ایران‌خودرو پیش‌فروش پنج خودرو را با تحویل یک ساله آغاز کرده که ارزان‌ترین آن رانا است. مبلغ پیش‌پرداخت مورد نیاز برای آن تنها ۹۰ میلیون تومان است و خریدار یک سال فرصت دارد تا مبلغ نهایی را به حساب ایران‌خودرو البته آن طور که خودروساز تعیین می‌کند واریز کند. مبلغ نهایی هنوز مشخص نیست.

این خودروساز در آستانه فرارسیدن عید سعید غدیر خم، ثبت‌نام برای مرحله جدید پیش‌فروش با موعد تحویل حداکثر یکساله پنج محصول پژو ۲۰۷ دستی سقف شیشه‌ای، راناپلاس، سورن پلاس، دناپلاس توربوشارژ دستی و اتوماتیک را از چهارشنبه آغاز کرده و به مدت چهار روز به اجرا می‌گذارد.

موعد تحویل تمامی خودروها از خرداد تا مردادماه سال ۱۴۰۱ و مطابق قیمت زمان تحویل مندرج در قرارداد منتخبان تعیین شده است.

طبق روال، شرایط ثبت‌نام و محدودیت‌های فروش همچون اختصاص یک دستگاه خودرو به هر کدملی، حداقل فاصله ۴۸ ماهه از خرید (ثبت‌نام یا تحویل خودرو) از شرکت‌های ایران‌خودرو و سایپا، ثبت‌نام همزمان در دو شرکت مذکور، عدم پلاک فعال انتظامی برای فرد متقاضی، ارائه گواهی‌نامه معتبر، تعلق شماره حساب و شماره تماس اعلامی به شخص متقاضی و… اعمال خواهند شد.

همچنین امکان صلح و نقل و انتقال خودرو حتی به صورت وکالتی مطابق با مصوبات کمیته خودرو وجود ندارد، ثبت‌نام برای مشتریان حقوقی میسر نخواهد بود، کد نمایندگی که در مرحله دوم و در زمان واریز وجه دوم توسط متقاضی انتخاب می‌شود، می‌بایست با آدرس و کد پستی متقاضی در یک استان باشد و گارانتی خودرو نیز پس از پنج ماه از زمان تحویل خودرو در صورت عدم مراجعه به نمایندگی برای دریافت سرویس اولیه باطل می‌شود. ضمن اینکه در مراجعه به نمایندگی کارکرد حداقل ۱۰۰۰ کیلومتری خودرو نیز الزامی است.

Screen Shot 1400 05 07 at 00.57.47

برای مطالعه بیشتر درباره این طرح می‌توانید گزارش پیش‌فروش ۵ محصول ایران‌خودرو را بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند