یک کارشناس بازار خودرو در گفتگو با تجارت‌نیوز پاسخ داد:

قیمت خودرو پس از عید گران می‌شود؟

قیمت خودرو پس از عید گران می‌شود؟

یک کارشناس بازار خودرو می‌گوید: زمانی که عرضه خودرو کاهش پیدا می‌کند قیمت خودرو در بازار ناخواسته گران می‌شود. ما معتقدیم هیچ نشانه مثبتی مبنی بر ارزان شدن قیمت خودرو در سال 99 وجود ندارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، شیوع ویروس کرونا میزان تقاضا برای خرید خودروهای شب عید را کاهش داد که در نهایت منجر به تعدیل قیمت خودروها شد. چندی پیش دبیر انجمن خودروسازان با اشاره به وضعیت تولید خودرو گفت که به دلیل تشدید تحریم‌های بین‌المللی، توقف خطوط خودروهای چینی و کاهش واردات قطعات چینی تیراژ تولید خودروها کاهش یافت.

در گذشته میزان تولید خودروی خودروسازان به دو هزار دستگاه می‌رسید و این در حالی است که در ماه‌های پایانی سال میزان تولید خودروها به هزار و ۶۰۰ دستگاه رسیده است.» حال آیا با این شرایط قیمت خودرو پس از عید ارزان می‌شود؟

در همین راستا یک کارشناس بازار خودرو در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت خودرو پس از عید ارزان خواهد شد؟ به تجارت‌نیوز گفت: در اسفند ماه نشانه‌هایی از کاهش قیمت خودرو پس از عید دیده نمی‌شود. با توجه به اینکه در شرایط تحریم قرار داریم و خودروسازان نیز در تامین قطعات دچار مشکل هستند به نظر می‌رسد که گروه‌های خودروسازی نیز پس از عید با کاهش تولید رو به رو و نتوانند نیاز مردم را تامین کنند.

بهرام شهریاری افزود: بنابراین زمانی که عرضه خودرو کاهش پیدا می‌کند قیمت خودرو در بازار به ناخواسته گران می‌شود. ما معتقدیم هیچ نشانه مثبتی مبنی بر ارزان شدن قیمت خودرو در سال 99 وجود ندارد.

او با اشاره به کمبود مواد اولیه و افزایش قیمت ارز اظهار کرد: آنچه کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند سال آینده با افزایش قیمت دلار رو به رو هستیم. همچنین قیمت مواد اولیه و سایر کالاها نیز بر اساس نرخ ارز تعیین و تکلیف می‌شود چنانچه قیمت دلار گران شود قیمت خودرو نیز گران خواهد شد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند