دبیر انجمن خودروسازان ایران در گفتگو با تجارت‌نیوز:

خودروسازان با شیوع بیماری کرونا تعطیل نشدند / کاهش تولید دو خودروساز در شب عید

خودروسازان با شیوع بیماری کرونا تعطیل نشدند / کاهش تولید دو خودروساز در شب عید

دبیر انجمن خودروسازان ایران می‌گوید: شیوع بیماری کرونا تا به این لحظه منجر به تعطیلی یا کاهش ساعات اداری خودروسازان نشده است. تولید خودرو در ماه های پایانی سال به دلیل کمبود قطعه و توقف خطوط تولید خودروهای چینی کاهش یافت.

دبیر انجمن خودروسازان ایران در پاسخ به این پرسش که آیا شیوع بیماری کرونا خودروسازان را تعطیل نکرده است؟ به تجارت‌نیوز گفت: شیوع بیماری کرونا تا به این لحظه منجر به تعطیلی بنگاه‌های خودروسازی کشور نشده است. فعلا فعالیت خودروسازان به قوت خود باقی است.

احمد نعمت‌بخش در ادامه افزود: خودروسازان کارگران خود را ایزوله می کنند و افراد با رعایت نکات بهداشتی همچنان مشغول کار هستند؛ این در حالی است که خودروسازان با شیوع این بیماری ساعت کارشان هم تغییر نکرده است.

تولید خودروسازان به هزار و 600 دستگاه رسید

او در بخش دیگر سخنانش از کاهش میزان تولید خودرو در ماه‌های پایانی سال خبر داد و گفت: به دلیل تشدید تحریم‌های بین‌المللی، توقف خطوط خودروهای چینی و کاهش واردات قطعات چینی تیراژ تولید خودروها کاهش یافت. در گذشته میزان تولید خودروی خودروسازان به دو هزار دستگاه می‌رسید این در حالی است که در ماه‌های پایانی سال میزان تولید خودروها به هزار و 600 دستگاه رسیده است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند